مقالات

21 روز با بیتکوین – رور 8: آیا می توان بیت کوین را هک کرد؟

آیا می توان بیت کوین را هک کرد؟

ممکن است داستان های نگران کننده هک DeFi و صرافی ارزهای دیجیتال را شنیده باشید…

به یادآوری نیاز دارید؟ صرافی بیت کوین Mt. Gox در سال 2014 هک شد و 460 میلیون دلار بیت کوین – معادل 38 میلیارد دلار امروز – به سرقت رفت. آخ.

اخیراً یک هکر 600 میلیون دلار دارایی های مختلف ارزهای دیجیتال را از پروژه DeFi Poly Network سرقت کرده است. بسیاری از وجوه از آن زمان برگردانده شده اند، اما من نمی توانم تصور کنم که اعتماد و اوراق بهادار خود را در یک صرافی قرار دهید، فقط برای اینکه یک ابر کد نویس مخفی تمام سرمایه گذاری های شما را از بین ببرد.
با توجه به هک شدن صنعت ارزهای دیجیتال به چپ و راست، مهم است که با احتیاط ادامه دهید. با این حال، راه هایی برای محافظت از خود در برابر این هک ها وجود دارد: بیت کوین خود را از صرافی ها بردارید و با آلت کوین ها بازی نکنید.

چند روز دیگر، قدم به قدم شما را در خرید، معاملات و نگهداری بیت کوین راهنمایی خواهم کرد. اما امروز می‌خواهم درباره هک‌های شبکه ارزهای دیجیتال بحث کنم. به طور خاص، چرا بیت‌کوین در مقایسه با سایر شبکه‌های ارز دیجیتال (پروژه‌های DeFi/altcoin) «غیرقابل هک» است. در حالی که از نظر فنی ممکن است شبکه بیت کوین هک شود و وجوه مستقیماً از بلاک چین به سرقت برود، هرگز در مورد بیت کوین این اتفاق نخواهد افتاد (البته، ممکن است و برای سایر ارزهای دیجیتال هم اتفاق بیفتد).
در اینجا دلیل آن است.

حمله 51 درصدی

دلیل اینکه شبکه بیت کوین به شدت غیرمتمرکز است، تعداد شرکت کنندگان در آن است. با هر ماینر و گره اضافی که آنلاین می شود، امنیت کلی شبکه تقویت می شود و تلاش برای تصاحب شبکه برای برخی نهادها یا گروه های مخرب به طور فزاینده ای دشوارتر می شود.
اما اگر یک شبکه بلاک چین قوی نباشد، مستعد حمله 51 درصدی است، جایی که اگر ماینرها بتوانند بیش از 50 درصد از شبکه را در اختیار بگیرند، می توانند به طور مؤثری موجود خود را تصاحب کرده و «دوبرابر خرج کنند». رمزنگاری مشابه اسکناس‌های تقلبی، هکرها می‌توانند از «کپی‌های جعلی» یک ارز دیجیتال موجود استفاده کنند، بنابراین عرضه را افزایش داده و ارزش پول را کاهش می‌دهند.
حمله 51 درصدی به پروتکل‌های اثبات کار مانند بیت کوین می‌تواند با موفقیت انجام شود زیرا شبکه همیشه طولانی‌ترین زنجیره با بالاترین قدرت استخراج را به عنوان زنجیره حقیقت به‌طور پیش‌فرض پیش‌فرض می‌کند.

اما در نهایت، این اتفاق در شبکه بیت‌کوین نمی‌افتد، زیرا الگوریتم اثبات کار بیت‌کوین به قدرت زیادی نیاز دارد تا یک حمله 51 درصدی رخ دهد (به اندازه انرژی مصرفی یک کشور کوچک همراه با بیش از 23 میلیارد دلار سخت‌افزار به تنهایی). ; برای یک هکر منطقی نیست که این مقدار پول را در تلاش برای به دست آوردن پول پرخطر خرج کند.
علاوه بر این، هکرها نمی‌توانند بیت‌کوین را از دیگران «دزدی» کنند – آنها فقط می‌توانند بیت‌کوین خود را «دوبرابر خرج کنند»، درست همانطور که جعل‌کنندگان به‌جای سرقت از بانک، اسکناس‌های دلاری جعلی می‌سازند. بار دیگر، انجام این کار احمقانه خواهد بود زیرا ارزش بیت کوین به سرعت کاهش می یابد زیرا شبکه تشخیص می دهد که بیت کوین دو برابر شده است و مردم اعتماد خود را به بیت کوین از دست می دهند.

نگرانی های محاسبات کوانتومی

بسیاری از بدبینان نگرانی را در مورد محاسبات کوانتومی که امنیت شبکه بیت کوین را بی فایده می کند، مطرح می کنند، زیرا محاسبات کوانتومی می تواند الگوریتم های رمزگذاری شبکه را شکسته و کلیدهای خصوصی کاربران را آشکار کند.
نگرانی دیگر این است که محاسبات کوانتومی می تواند به «ابر ماینرها» اجازه دهد که می توانند بیت کوین را با سرعت بسیار بالایی استخراج کنند، بنابراین استخراج را متمرکز کرده و به آنها اجازه می دهد تا کنترل زنجیره را در دست بگیرند.
در حالی که این موقعیت ها ممکن است دلهره آور به نظر برسند، اما در آینده محاسبات کوانتومی بسیار دور هستند. در هر صورت، شبکه بیت کوین زمان زیادی برای «ارتقا» دارد تا برای چنین شرایط وخیم آماده شود و به ناچار می تواند از خود در برابر هر نوع حمله ای که در راه است محافظت کند. برای انجام این کار، بیت‌کوین به پروتکلی که ویژگی‌های امن کوانتومی را در خود جای می‌دهد، «هارد فورک» می‌کند (فردا به معنای «فشار گرفتن» یک ارز دیجیتال توضیح خواهم داد).

برای محافظت از بیت کوین خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

در حال حاضر، فقط به اجرای بهترین شیوه‌های امنیت اینترنتی خود، مانند استفاده از تولیدکننده رمز عبور و فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای برای حساب‌های صرافی رمزارز خود ادامه دهید. بعداً، من به شما یاد خواهم داد که چگونه بیت کوین خود را از صرافی ها و راه حل های خود نگهبانی خود منتقل کنید تا از سرقت احتمالی هکر بیت کوین خود جلوگیری کنید.
با این حال، یک هشدار: نگهداری از خود یک کار ذاتاً ساده برای اکثر مردم نیست. برای صنعت ضروری است که به توسعه و بهینه سازی تجربه کاربری برای کیف پول بیت کوین ادامه دهد، اما همچنین صرافی ها را برای محافظت از وجوه افرادی که هنوز برای راه حل های ذخیره سازی خودسرانه آماده نیستند، مسئول نگه دارد. در نهایت، خود حاکمیت هدف نهایی برای ایمن سازی بیت کوین شماست – اما به یاد داشته باشید که ابتدا برای یادگیری وقت بگذارید

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا