مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 12: بیتکوین غیر سیاسی است

بیت کوین غیر سیاسی است

در دکترین اصلی خود، بیت کوین در مورد حریم خصوصی، آزادی و حاکمیت شخصی است. از نظر سیاسی، بسیاری از بیت‌کوین‌ها تمایل دارند که آزادی‌خواه باشند، با ایدئولوژی‌هایی که در مقیاس محافظه‌کار-لیبرال قرار دارند. مهم نیست که چگونه آنها در مورد برخی از مواضع اجتماعی-اقتصادی اختلاف نظر دارند، یک باور ثابت و مشترک وجود دارد: دولت هیچ معامله ای با پول شما ندارد.

جدایی دولت و پول – این چیزی است که اخلاق بیت کوین بر آن بنا شده است.

بیایید در مورد سیاست صحبت کنیم

آه، یکی از دو موضوع وحشتناکی که هرگز جرات نمی کنید سر میز شام مطرح کنید. به نظر می رسد این روزها همه چیز سیاسی شده است، از واجد شرایط بودن رای دادن گرفته تا نحوه برخورد ما با همه گیری COVID-19. از یک موضع دو حزبی یک چیز واضح است: اینها موضوعاتی هستند که نباید میزبان شکاف حزبی باشند، اما در حال حاضر شدیدتر از همیشه ظاهر می شوند.
بیت کوین به طرز خطرناکی به سیاسی شدن نزدیک شده است – و بسیاری استدلال می کنند که در حال حاضر هم همینطور است.
با توجه به اینکه الیزابت وارن، سناتور بسیار با نفوذ دموکرات در ایالات متحده به طور علنی بیت کوین را محکوم می کند، و تد کروز، سناتور جمهوری خواه بسیار تأثیرگذار که علناً بیت کوین را تایید می کند، به نظر می رسد که ما یک بار دیگر مسیری کج را در یک خط مستقیم به پایین نشان داده ایم.
در بحث بهبود جهان انتظار می رود اختلاف نظر وجود داشته باشد. اما سیاه و سفید کردن چیزها مطمئناً به معنای پیشرفت ما نیست و این یک تعبیر نادرست از نماد بیت کوین برای همه ما است.

بیت کوین برای شما کار می کند، مهم نیست به چه چیزی اعتقاد دارید

آیا شدیداً به آزادی ها و دسترسی های خود (به اسلحه، سقط جنین یا هر چیز دیگری) همانطور که در حقوق اساسی شما آمده است اعتقاد دارید؟ آیا شما مشتاق محافظت از سیاره به هر قیمتی هستید؟ آیا فکر می کنید که مالیات های زیادی را بدون دلیل موجه می پردازید؟ آیا هودی پوشیده‌اید که روی آن نوشته شده «پولدار را بخور»؟
اگر پاسخ شما بله، نه، یا من به هیچ یک از سوالات بالا اهمیتی نمی دهم، پس بیت کوین برای شما مناسب است!
در فضای سیاسی مدرن ما، کسانی که بخشی از دولت-ملت‌های دموکراتیک هستند از امتیاز آزادی و خودمختاری مطابق با قانون برخوردارند – تا زمانی که حقوق فردی دیگران را نقض نکنیم. با این حال، حتی در کشورهایی مانند ایالات متحده (معروف به “سرزمین آزادان”)، بسیاری از ما در دیکته قانونی آنچه که به طور فزاینده مجاز یا غیرمجاز است احساس بی عدالتی می کنیم.
همه اینها به پول مربوط می شود: سیاست با لابی کردن بودجه، انتخابات توسط بودجه بازاریابی تقویت می شود. خوب، حداقل در کشورهایی مانند ایالات متحده.
دیگر دولت-ملت ها چندان خوش شانس نیستند. آنها با کنترل دیکتاتوری، تشدید عدم توازن قدرت، و فقر شدید و جنگ در نتیجه رهبری فاسد و ضعیف سروکار دارند. بسیاری از ما می‌توانیم استدلال کنیم که در مقیاس کوچک‌تر، این حتی در حیاط خانه‌های خودمان نیز اتفاق می‌افتد.

بیت کوین استقلال ما را به ما باز می گرداند

یکی از برجسته‌ترین استدلال‌هایی که سیاستمداران علیه بیت‌کوین مطرح می‌کنند این است که بیت‌کوین به دلیل ماهیت معاملاتی مستعارش به جنایت و فساد دامن می‌زند. اما از موضعی متفاوت به این موضوع نگاه کنید – سیاست‌های حاکم بر جهانی همیشه از نظر اخلاقی (یا به طور متعارف) ایجاد نمی‌شوند.
ایالت ها و کشورهایی وجود دارند که در آنها حقوق اولیه مانند دسترسی به آموزش یا خدمات بانکی شخصی برای گروه های خاصی محروم است. ممکن است مهار این سیاست ها با بیت کوین جرم باشد، اما بیشتر ما احتمالاً استدلال می کنیم که جرایم واقعی خود قوانین موجود هستند. برای مبارزه برای عدالت، ما به روش‌های خصوصی و خودمختارانه برای ذخیره ثروت خود نیاز داریم. واقعاً فرقی با احتکار پول نقد ندارد. با این حال، تفاوت این است که با پول نقد، ما با حمل و نقل ثروت، جعل، مصادره، از دست دادن یا سرقت تصادفی، و دزدی مشکل داریم. بیت کوین همه اینها را حل می کند.

بیت کوین را به عنوان یک راه حل ببینید

هر موضوعی که نگران آن هستید، سعی کنید ببینید بیت کوین چگونه می تواند راه حلی باشد تا لایه ای دیگر برای انبوه مشکلات ما. طی چند روز آینده، من به این موضوع خواهم پرداخت که چگونه بیت کوین می تواند به حل نابرابری ثروت جهانی کمک کند، تولید انرژی پاک را تشویق کند و از افراد آسیب پذیر در برابر رژیم های دولتی فاسد در سراسر جهان محافظت کند.
اگر بیت کوین توسط برخی احزاب سیاسی کنار گذاشته شود، من فقط امیدوارم که بتوانیم به عقب برگردیم و به یاد بیاوریم که برای چه چیزی می جنگیدیم – آزادی، آزادی و عدالت. بیت کوین ما را به هدف مشترک المنافع نزدیک تر می کند، صرف نظر از اولویت حزب شما.
بنابراین دفعه بعد که سر میز شام با اعضای خانواده پراکنده در طیف سیاسی احاطه شده اید، من شما را تشویق می کنم در مورد بیت کوین صحبت کنید. بیت کوین غیرسیاسی است و همه باید بخشی از گفتگو باشند

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا