مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 16: بیتکوین یعنی آزادی

بیت کوین یعنی آزادی

بیت کوین آزادی است.
بیت کوین از محافظه کاری بریتنی اسپیرز گرفته تا کل کشورهایی که در فقر زندگی می کنند، نور امید جدیدی را بر کسانی می تاباند که از نظر اقتصادی به دام افتاده اند یا از سیستم مالی موجود طرد شده اند.
بسیاری از شما که در حال حاضر این مطلب را مطالعه می کنید، احتمالاً نیازی به چیزی مانند بیت کوین در زندگی شخصی ما نمی بینید. برخی از شما ممکن است گهگاه به پول نقد نیاز داشته باشید، برخی دیگر در ثروتی در جهان اول زندگی می کنند.
ممکن است فکر کنید که برای حل مسائل جهان پیرامون نابرابری و نابرابری، ما باید ثروت خود را به گونه‌ای توزیع کنیم که زمین بازی را یکسان کند – و تا کنون، به نظر می‌رسد این همان کاری است که ما به عنوان یک جامعه انجام می‌دهیم.
اما تقویت سیستمی که در آن به دیگران مانند بازیگران دولتی وابستگی ایجاد کنیم تا به ما کمک کنند، فشار بر عدم تعادل قدرت مستمر است – جایی که در نهایت، علائم (ضعیف) رفع می شوند و مسائل در هسته آنها حل نمی شود.
بیت کوین یک راه حل واقعی ارائه می دهد. اگر پول را درست کنید، دنیا را درست خواهید کرد.

بیت کوین چگونه مشکلات جهانی را حل می کند؟

دلیل اینکه ممکن است ارزش بیت کوین را نبینید این است که مردم مزایای حفظ حریم خصوصی و تمرکززدایی را به عنوان اشکال انعطاف پذیری در برابر بازیگران فاسد دولتی نمی شناسند، تا زمانی که خودشان رویدادی را تجربه کنند که ارزش پشت چنین انعطاف پذیری را نشان دهد. اما، شاید با گوش دادن به برخی داستان‌های کسانی که زندگی‌شان به دلیل بیت‌کوین بهبود یافته یا می‌توان آن‌ها را بهبود بخشید، شروع به دیدن آن در نور جدیدی کنید.
بیت کوین برای برخی فقط یک دارایی سرمایه گذاری دیگر نیست. برای بسیاری از مردم در سراسر جهان، بیت کوین تنها چیزی است که برای داشتن یک زندگی آزاد و پربار به آن نیاز دارند.
در حال حاضر 4.2 میلیارد نفر تحت حاکمیت استبدادی زندگی می کنند و 1.2 میلیارد نفر تورم دو یا سه رقمی را تجربه می کنند. بسیاری از ما که در حال حاضر این مطلب را می خوانیم با این تجربیات آشنا نیستیم، اما حقیقت این است که این موضوع بیش از آنچه فکر می کنید شایع است.

ونزوئلا به عنوان یک مطالعه موردی

در کنفرانس بیت کوین در سال 2021، زباله دانی پر از بولیوار ونزوئلا بود که تقریباً همه بی ارزش بودند. اگرچه داستان بسیار پیچیده‌تر و کوتاه‌تر است، بولیوار ارزش خود را اساساً از بین می‌برد. تصور کنید یک روز برای یک فنجان قهوه 5 دلار می پردازید و یک سال بعد صدها و هزاران دلار اسکناس را در داخل یک زباله دانی می بینید زیرا دیگر کاربردی ندارند.
ممکن است این یک واقعیت دور از ذهن و دیستوپیایی به نظر برسد، اما از سال 2016 تا 2019، تورم بولیوار به نزدیک به 54,000,000 درصد رسیده است که صنایع دستی اوریگامی ساخته شده از اسکناس ها را ارزشمندتر از خود اسکناس می کند. برای خرید واقعی یک قرص نان یا یک گالن شیر با پول نقد، باید چرخ دستی های پر از صورتحساب های انباشته را به فروشگاه محلی خود بچرخانید. نه تنها این، بلکه در یک اقتصاد فوق تورمی، این قیمت‌ها روزانه – یا حتی ساعتی – تغییر می‌کنند.

اتخاذ Sound Money

در حالی که بسیاری ادعا می کنند که “این هرگز برای دلار آمریکا اتفاق نمی افتد”، من می گویم هرگز نگو هرگز. در رابطه با سایر ارزهای فیات، دلار آمریکا بسیار مناسب است. اما در مقایسه با بیت کوین، این فقط یک بمب ساعتی با شمارش معکوس طولانی تر است. در حالی که ممکن است آخرین نفری باشیم که سقوط می کنیم، اما ثابت می کند که چگونه ثبات فیات ریشه در قدرت و فساد دارد. از طریق جنگ، تحریم ها، تسلط بر بازار و فساد، ما همه مردم جهان را به ثبات دلار و دولت مرکزی خود وابسته کرده ایم.
اما به آرامی، کشورها متوجه می شوند که باید به نوعی پول سالم تری نپردازند.
در 7 سپتامبر 2021، السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی به طور رسمی پذیرفت.
در حالی که بسیاری در مورد چگونگی انجام این کار تردید دارند (از آنجایی که بیت کوین هنوز در مراحل اولیه پذیرش و ثبات خود است)، بسیاری دیگر امیدوار هستند. اگر دولت السالوادور فاسد شود، شهروندان آن می توانند ثروت خود را حفظ کنند، بدون اینکه پس اندازشان تحقیر شود. این چیزی است که بسیاری از مردم در ترکیه، لبنان، افغانستان و سایر کشورهای بی ثبات فقط می توانند برای آن دعا کنند.
من فقط امیدوارم تا حد امکان بسیاری از این افراد بتوانند بیت کوین را کشف کنند و متوجه شوند که راه حلی وجود دارد. به جای تلاش برای حمل جواهرات و طلا به آن سوی مرزها، اکنون فقط به یک عبارت ساده ذخیره شده در حافظه خود نیاز دارد تا به ثروت خود دسترسی داشته باشد و آن را انتقال دهد.
ما در مبارزات خود برای عدالت راه درازی را پیموده‌ایم، اما زمان آن فرا رسیده است که چشم‌پوشی را باز کنیم و ببینیم که بیت‌کوین چگونه می‌تواند به ما کمک کند آزادی‌های خود را یک بار برای همیشه به دست آوریم. شما اولین مرتد نخواهید بود، اما برخلاف کسانی که در گذشته بودند، اکنون کنترل کامل و مستقلی بر ثروت خود دارید.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا