مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 18: بیتکوین چگونه نژاد بشر را پیش می برد؟

بیت کوین چگونه نژاد بشر را پیش می برد؟

یک قدم کوچک برای بیت کوین، یک جهش بزرگ برای بشریت.
برای بیت کوین، پذیرش جهانی فقط چند گره دیگر است. اما برای انسان‌ها، این به معنای رسیدن به نقطه‌ای است که در آن واحد پولی مشترک به اشتراک می‌گذاریم – استاندارد بیت کوین. یک روز در آینده، ما ممکن است یک استاندارد جهانی بیت کوین را اتخاذ کنیم، که در آن ارزهای کشور یا توسط بیت کوین پشتیبانی می شوند یا به سادگی برخی از سیستم بیت کوین مقیاس پذیر (مانند شبکه لایتنینگ) را پیش فرض قرار می دهیم.

مقیاس کارداشف

بیایید برای لحظه ای وارد علم عجیب غریبی شویم.
مقیاس کارداشف توسط اخترفیزیکدان نیکلای کارداشف ایجاد شد که سیستمی را برای طبقه بندی جوامع فرازمینی و پیشرفت های آنها بر اساس نحوه استفاده از انرژی در منظومه شمسی پیشنهاد کرد. سه نوع اصلی وجود دارد (که به درستی نوع I، II و III نامیده می شود)، اگرچه دانشمندان موفق مقیاس را گسترش داده اند. در اینجا به نظر می رسد:

حالا حدس بزنید نژاد بشر کجا ایستاده است؟ درست است، اگر «هیچ‌کدام از موارد بالا» را انتخاب کنید، درست می‌گویید! نژاد بشر در حال حاضر در حدود 0.7 در مقیاس کارداشف قرار دارد. برای اینکه بتوانیم به نوع I برسیم، باید تمام انرژی را که می‌توانیم از خورشید استفاده کنیم – این به معنای قدرت همجوشی در مقیاس بزرگ است که هنوز در مراحل اولیه رشد است.
با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، استخراج بیت کوین واقعاً توسعه برق ارزان و تجدیدپذیر را تشویق می کند. به عنوان یک تمدن نوع اول، ما نیاز به هرگونه سوخت فسیلی را از بین می‌بریم و در عین حال انرژی را ارزان و فراوان می‌کنیم و در عین حال برای سیاره و جامعه خوب می‌کنیم.
اما، این به آینده نزدیک است، بنابراین به جای آن، یک مورد پولی برای پیشرفت را به شما ارائه خواهم کرد: اینکه ما به عنوان یک نژاد بشر، تحت اشتراکات زبان، روش های ارتباطی، سیستم های پولی، به سمت تمدن نوع اول پیشرفت خواهیم کرد. و بیشتر.
زبان مشترک ما به نظر می رسد ممکن است انگلیسی باشد. وسایل ارتباطی رایج ما مبتنی بر وب است. سیستم پولی ما در حال حاضر یک آشفتگی است که می توان آن را تحت استاندارد بیت کوین برطرف کرد. با یک ارز مشترک که بر هیچ قدرت متمرکز (و بدون جنگ) متکی است، بیت کوین می تواند تبدیل به واحد پول جهانی ما شود که مرز یا مجوزی نمی شناسد و ما را یک قدم دیگر به سمت رسیدن به وضعیت تمدن نوع اول نزدیک تر می کند.

یورو به عنوان یک مطالعه موردی

اتحادیه اروپا بیشتر اروپا را تحت یک واحد پولی مشترک متحد کرده است. این امر باعث می شود که کشورهای اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی به شیوه ای باثبات و کارآمد رشد کنند. ارز مشترک امکان تصرف بازار بزرگ‌تری را فراهم می‌کند که می‌تواند به راحتی تجارت و عملیات تجاری را در سراسر مرزها به اشتراک بگذارد و در عین حال ثبات و همکاری بین کشورها را حفظ کند.
فقط یک نقص بزرگ وجود دارد: متمرکز است. بانک مرکزی اروپا (ECB)، مانند هر بانک مرکزی دیگری، این اختیار را دارد که استراتژی سیاست پولی خود را با دیکته کردن رویه‌های تورمی هدف و افزایش عرضه پولی آن‌گونه که صلاح می‌داند، تطبیق دهد. این بدان معناست که اعتماد به بانک مرکزی اروپا مستلزم اعتماد است.

از بین بردن اعتماد

کشوری مانند ایالات متحده احتمالا هرگز به ارز اتحادیه ای که مستلزم اعتماد به سایر کشورها است نمی پیوندد – این کشور می خواهد یک سنگر قدرتمند باشد و در حال حاضر هم همینطور است. به همین دلیل است که یک واحد پول جهانی متمرکز هرگز کار نخواهد کرد، زیرا کشورها دائماً بر سر قدرت در حال جنگ هستند.
متأسفانه، بسیاری از کشورهای دیگر به دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره متکی هستند، زیرا در مقایسه با ارزهای بومی آنها به اندازه دلار آمریکا نیست. این باعث ایجاد عدم تعادل و وابستگی به یک دولت ملی می شود که دیگران کنترلی بر آن ندارند. همه ارزهای فیات در حال غرق شدن کشتی‌ها هستند – اتفاقاً دلار آمریکا در آب‌های جذاب‌تری قرار دارد.
بیت کوین بسیار مهربانانه این مشکل را با عدم نیاز و یا اجازه ندادن به یک مرجع متمرکز برای عملکرد صحیح حل می کند – اجازه می دهد اقتصادهای بازار آزاد به طور ارگانیک مانند دومینو در جای خود قرار گیرند.
بیت کوین این نیاز به سیستم شکننده اعتماد را که دائماً در موازنه قوا بالای سر ما آویزان است، از بین می برد.

آینده بیت کوین

بیت کوین ممکن است چیزی باشد که جهان را به روشی متحد می کند که قبلا هرگز انجام نشده بود. اما فقط یک سیاست پولی مشترک بالقوه جهانی را اعمال نمی کند. چیزهایی در واقع می توانند بر روی شبکه بیت کوین ساخته شوند و به ما این امکان را می دهند که اینترنت ایجاد کنیم که همان امنیت و شفافیت بلاک چین بیت کوین را داشته باشد.
فردا، تحولات و پتانسیل آینده شبکه بیت کوین را بررسی خواهیم کرد. بیت کوین تنها به عنوان یک ارز برای جامعه جهانی در حال پیشرفت ما مورد ستایش قرار نمی گیرد. پایه و اساس یک اکوسیستم اینترنتی غیرمتمرکز انقلابی و کاملاً جدید است.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا