مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 19: چرا بیتکوین رمزارز غالب است؟

چرا بیت کوین بیش از هر ارز دیجیتال دیگر برتر است؟

بیت کوین ارز دیجیتال اصلی است. از زمان پیدایش آن در سال 2009، تعداد بی‌شماری پروژه‌های DeFi و آلت‌کوین‌ها ظاهر شده‌اند. از Dogecoin گرفته تا ETH، بدون شک بازار بزرگی برای جایگزین های بیت کوین وجود دارد.
مردم دوست دارند که چگونه کاربردهای آلتکوین های مختلف موارد استفاده ای فراتر از نقطه فروش اصلی بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش دارند. چندین پروژه آلتکوین جدید که بر اساس اتریوم ساخته شده اند یا از ارزهای دیجیتال موجود جدا شده اند، حریم خصوصی را بهبود بخشیده، مقیاس پذیری را افزایش داده، قابلیت قراردادهای هوشمند را فعال کرده و بسیاری موارد دیگر. مسلماً موردی برای انتخاب ارزهای دیجیتال دیگر به جای بیت کوین وجود دارد. فناوری بیت کوین بسیار عالی است و پیشرفت های جدید به کندی اجرا می شوند.
با این حال، این ویژگی «تغییر سخت» است که بیت‌کوین را بسیار خاص می‌کند – و این به دلیل اندازه گسترده شبکه بیت‌کوین است.

جلوه های شبکه یک پدیده خاص است زیرا با هر کاربر اضافی، نه تنها یک رشد خطی در تسلط شبکه وجود دارد – یک رشد تصاعدی نیز وجود دارد. در مورد آن اینگونه فکر کنید: اگر نیک و الکس بخشی از شبکه باشند، آنگاه یک ارتباط با یکدیگر برقرار می کنند. اگر جرمی وارد تصویر شود، این سه نفر اکنون می توانند در مجموع سه اتصال برقرار کنند. حالا نیکول را اضافه کنید و شش اتصال داریم. اگر به اضافه کردن افراد به شبکه ادامه دهیم، این اعداد به نظر می رسد:

اینگونه است که فیس بوک، آمازون و بیت کوین هر کدام بر صنایع مربوطه خود تسلط یافته اند. فیس بوک، یکی از بزرگترین شرکت ها و سایت های شبکه های اجتماعی زنده امروزی، زمانی فقط یک رقیب در فضایی بود که به سرعت در حال رشد بود. قبل از تسلط فیس بوک، MySpace عنوان شماره یک شبکه اجتماعی را در اختیار داشت. همانطور که فیس بوک رشد کرد و در توسعه برنامه های تلفن همراه خود پیشرفت کرد، به محصولی به مراتب بهتر از مای اسپیس تبدیل شد – مسلماً محصولی 10 برابر بهتر – که منجر به موقعیت خود به عنوان پادشاه رسانه های اجتماعی شد. این به دلیل مفهومی است که به عنوان «قانون 10x» شناخته می‌شود، که در آن یک رقیب جدید برای تصاحب شبکه فعلی باید به مراتب بهتر از شرکت فعلی باشد.
در دنیای ارزهای دیجیتال، هیچ آلتکوینی 10 برابر بهتر از بیت کوین نخواهد بود. این به این دلیل است که امنیت بیت کوین و تسلط شبکه به طور تصاعدی تقویت می شود: با پیوستن گره های بیشتری به شبکه، بیت کوین ایمن تر می شود و تسلط یک رمزارز جدید به طور فزاینده ای غیرممکن می شود.

بیت کوین نیازی به کمپین ندارد

احمقانه ترین چیز این است که بیت کوین نیازی به بازاریابی ندارد – به تنهایی به تسلط بر بازار دست یافته است. بسیاری از آلت‌کوین‌ها نیازمند آن هستند که فروش حتی به حداقل ارزش بازار برسد. به تعداد افراد مشهوری که آلتکوین هایی مانند ترون را تبلیغ می کنند نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که این ارزهای دیجیتال بسیار متمرکز چقدر مستأصل هستند.
مفهوم اثر شبکه غالب چیزی بود که در نهایت من را به موفقیت بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال متقاعد کرد. در حالی که می‌توانیم عمیقاً پیچیدگی‌های فنی را مطالعه کنیم و در طول روز درباره توکنومیک بحث کنیم، در نهایت مهم نیست – بیت‌کوین قبلاً برنده شده است زیرا تسلط بر شبکه دارد و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.
ETH، Doge، و هر ارز دیجیتال دیگر هرگز نمی توانند از بیت کوین پیشی بگیرند (علیرغم آنچه بسیاری از مردم ممکن است سعی کنند به شما بگویند) – مهم نیست که فناوری های آنها چقدر “بهبود” ادعا می کنند. به بیان ساده، اگر این آلت کوین ها حتی نمی توانند با قدرت ریشه دار بیت کوین در تمرکززدایی و امنیت مطابقت داشته باشند، چگونه می توانند برای تسلط بر شبکه تلاش کنند؟

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا