مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 2: چه کسی مسئول بیت کوین است؟

چه کسی مسئول بیت کوین است؟

بنابراین، چه کسی مسئول بیت کوین است؟

این یکی از اولین سوالاتی است که مبتدیان بیت کوین اغلب می پرسند. به طور طبیعی، این سوال به عنوان نگرانی در مورد اعتماد مطرح می شود: چه کسی در بالای نردبان بیت کوین قرار دارد؟ آیا کسی در حال کشیدن ریسمان از پشت پرده است؟

و این پاسخ ساده است: بیت کوین توسط هیچ کشور، نهاد یا شخص خاصی کنترل نمی شود. غیرمتمرکز است، به این معنی که نمی توان آن را خراب یا کنترل کرد – و این چیز زیبایی است.

چرا به تمرکززدایی نیاز داریم؟

شاید مهمترین جنبه بیت کوین عدم تمرکز آن باشد. این تفاوت اصلی است که بیت کوین را از سیستم بانک مرکزی که ما در حال حاضر به آن عادت کرده ایم جدا می کند. ذاتاً، سیستم بانکی ما در سراسر جهان متمرکز است زیرا پول ما توسط دولت کنترل و توزیع می شود. ما این پول را “فیات” می نامیم – که از کلمه لاتین به معنای “تعیین اختیارات” سرچشمه گرفته است.

وقتی یک ارز فیات متمرکز مانند دلار آمریکا (پول ذخیره جهانی فعلی) دارید، مجبور به ورود به یک سیستم مالی می شوید که می تواند قوانین را در هر زمان تغییر دهد. شما در معرض سیستم بانکی بزرگی هستید که کارمزد اضافه برداشت را از شما دریافت می کند، حداقل موجودی را نیاز دارد، و پول شما را به افراد دیگر وام می دهد تا کمتر از 1٪ سود سالانه به شما بپردازند.
و در حالی که بانک های بزرگ در ایالات متحده رقابت سالمی دارند و بنابراین انگیزه هایی برای ارائه خدمات بهتر و رایگان به مصرف کنندگان دارند، بسیاری از کشورهای جهان این امتیاز را ارائه نمی دهند. در واقع، بسیاری از بانک های خارج از کشور از مصرف کنندگان خود پول می گیرند تا پول خود را در بانک نگه دارند.

این دزدی بزرگراه چیست؟ شما همچنین می توانید تمام پول نقد خود را زیر تشک خود نگه دارید.

همانطور که ما دوست داریم با این موضوع شوخی کنیم، استفاده از قلک های فیزیکی و ناامن برای بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان که بدون بانک باقی می مانند یک واقعیت است.
خدمات مالی موانع گران قیمتی مانند کارمزدها، حداقل ها و الزامات شناسایی ایجاد می کند که به مردم اجازه نمی دهد به طور عادلانه در آن شرکت کنند. علاوه بر این، همه به یک سیستم بانک مرکزی با صلاحیت ایمن و بیمه شده دسترسی ندارند. آنها باید در کاری که دولتشان به آنها تحویل داده است، شرکت کنند، مهم نیست که چقدر ناپایدار یا فاسد است.

چه چیزی این را برطرف می کند؟

ضرب المثلی در جامعه بیت کوین وجود دارد: بیت کوین این مشکل را برطرف می کند.
از آنجایی که هیچ کس مسئول بیت کوین نیست، بیت کوین برای همه کار می کند. شبکه بیت کوین به جای داشتن شخصی در راس، بر اساس اجماع همه کسانی است که در آن شرکت می کنند.
مهم نیست در چه کشوری هستید یا دولت شما چگونه کنترل می‌شود – ثروت شما با بلاک چین بیت کوین تامین می‌شود و هیچ کس اختیار یا قدرتی برای تغییر این موضوع ندارد. در حالی که از نظر فنی امکان “هک” یا کنترل بیت کوین وجود دارد، من در پست بعدی به این موضوع خواهم پرداخت که چرا این اتفاق هرگز نمی افتد.
بیت کوین فرصتی برای افراد بدون بانک است تا ثروت خود را به روشی امن ذخیره و رشد دهند، جایی که هیچ کس را نمی توان قفل کرد یا از آن محروم کرد – و به امتیاز اعتباری شما اهمیتی نمی دهد.

تمرکززدایی حریم خصوصی است

در بانکداری سنتی، شما بر اساس امتیازات اعتباری و شناسایی دولتی، تحت تاییدیه هایی قرار می گیرید. این امر همه را مستعد تقلب می کند. اگر شخصی هویت شما را بدزدد، می تواند کارت های اعتباری را باز کند، به نام شما بدهی ایجاد کند و امتیاز اعتباری شما را از بین ببرد.
با بیت کوین، مشارکت شما به هویت شما بستگی ندارد. همه و همه می توانند به صورت ناشناس شرکت کنند، زیرا نام ها و داده های شخصی به تراکنش های بلاک چین بیت کوین متصل نیستند.
اگرچه اکثر صرافی‌های ارزهای دیجیتال (مکان‌هایی که می‌توانید بیت‌کوین بخرید) به فرآیند «مشتری خود را بشناسید» (KYC) نیاز دارند که از شما می‌خواهد هویت خود را با یک عکس سلفی و شناسه عکس تأیید کنید، پس از اینکه بیت‌کوین خود را از صرافی خارج کردید و به خودتان وارد کردید. کیف پول های نگهبانی، همه تراکنش ها از آن نقطه به بعد مستعار هستند.
بعداً در این مجموعه، به شما نشان خواهم داد که چگونه می‌توانید بیت‌کوین خود را با حذف آن از صرافی‌ها و راه‌حل‌های مراقبت شخصی خود، ایمن کنید.
در نهایت، هیچ کس بیت کوین را در بالاترین سطح کنترل نمی کند – اما بیت کوین به شما این امکان را می دهد که بانک خود باشید و ثروت خود را کاملاً بدون نظارت شخص دیگری کنترل کنید

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا