مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 4: عدد جادویی: 21 میلیون

عدد جادویی: 21 میلیون بیتکوین

بانک مرکزی را مانند این شخص تصور کنید:

مرد انحصاری نماینده بانک مرکزی است.

در اولین عبور از تابلوی مونوپولی، فرصت خرید املاک و مستغلات و سایر کالاها را دارید. بازار باز است، قیمت ها مقرون به صرفه است و رقابت کم است. گاهی اوقات، شما بدشانس می شوید و باید جریمه ای غافلگیرکننده یا مالیات سنگینی بپردازید. اما، زندگی چنین است.
او به شما اجازه می دهد که وقتی از GO عبور می کنید، 200 دلار جمع آوری کنید، فقط به این دلیل که او پسر خوبی است. شاید اکنون مقداری از پس انداز خود را دوباره پر کرده باشید، بنابراین به هیئت مدیره برگردید و یک پاس دیگر را انجام دهید.
پس از چند دور خرید ملک، اجاره‌های پرداخت شده به مالکان و جمع‌آوری پول رایگان در GO، عذاب وحشتناکی شروع می‌شود – شما دعا می‌کنید که در دوبلکس یا حتی بدتر از آن، هتل او فرود نیایید. با هر پاس دور تخته، شما هنوز 200 دلار خود را جمع آوری می کنید. نه اینکه در رژه شما باران ببارد، اما 200 دلار وقتی پس انداز شما از بین می رود و به نظر می رسد اجاره هر نوبتی که می کنید دو برابر می شود، معنای زیادی ندارد.
در حالی که این یک نسخه اغراق‌آمیز از بازی زندگی است، اصول اساسی باقی می‌ماند: کسانی که در دارایی‌ها (مانند املاک یا سهام) سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ارزش خالص ارزششان را می‌بینند. آنهایی که بدهکار هستند و دارایی اندک یا بدون دارایی هستند، همچنان شاهد از بین رفتن پس انداز خود هستند. قدرت خرید آنها تضعیف می شود، کالاها و دارایی ها گران می شوند و هیچ مبلغی از کمک های دولتی نمی تواند آنها را نجات دهد.
در واقع، “پول مجانی” به آنها باز می گردد تا در دور بعدی آنها را با شدت بیشتری گاز بگیرد. در حالی که ثروتمندان می بینند که دارایی هایشان افزایش یافته است زیرا پول بیشتری وارد بازی می شود، افراد فقیر پس انداز خود را تحقیر می کنند زیرا مایحتاجی که زمانی می توانستند از عهده آنها برآیند (مانند اجاره خانه) به طور غیرقابل تحملی گران می شوند.
این نتیجه تورم است: جایی که دولت برای تقویت اقتصاد پول چاپ می کند. اما در نهایت، ثروتمندان فقط ثروتمندتر می‌شوند و قیمت کالاها گران‌تر می‌شود، در نتیجه مردم را در یک چرخه فقر به دام می‌اندازند – حتی اگر در GO 200 دلار جمع‌آوری کنند.

دولت مجاز است هر زمان که بخواهد عرضه پولی را افزایش دهد. آنها از شما می خواهند که فکر کنید همه چیز تحت کنترل است – و به معنای واقعی کلمه اینطور است. مسئله در اینجا نهفته است: آنها در حالی که دست شما را تکان می دهند از پشت به شما خنجر می زنند.
با این حال، با بیت کوین، هیچ کس کنترلی ندارد. عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است، در حالی که دلارهای فیات را می توان بی حد و حصر چاپ کرد.
نتیجه سقف عرضه بیت کوین کمبود است. با افزایش تقاضا برای بیت کوین، قیمت آن و در نتیجه قدرت خرید آن نیز افزایش می یابد.

شماره جادویی

هیچ کس نمی داند سقف 21 میلیون بیت کوین از کجا می آید. این احتمالا فقط یک عدد دلخواه انتخاب شده است. با این حال، آنچه مهم است این است که این عدد هرگز قابل تغییر نیست. این در کد قرار داده شده است، و برای تغییر نرم افزار برای افزایش این سقف عرضه، همه باید موافقت کنند. با این حال، مردم نمی خواهند ارزش بیت کوین آنها کاهش یابد، بنابراین به هیچ وجه نمی توانیم به اجماع مورد نیاز برای افزایش این عدد برسیم.
بدیهی است که بیش از 21 میلیون نفر در جهان وجود دارد. این بدان معنی است که همه نمی توانند یک بیت کوین کامل داشته باشند. در واقع، دو برابر تعداد میلیونرهای فعلی بیت کوین در جهان وجود دارد. این باید به شما احساس ارزش آینده بیت کوین را بدهد، زیرا پذیرش همچنان در حال رشد است.
حتی اگر عرضه بیت کوین محدود است، هر بیت کوین را می توان به «ساتوشی» تقسیم کرد، مانند نحوه تقسیم دلار به سنت. هر بیت کوین حاوی 100 میلیون ساتوشی است و در مجموع 2.1 کوادریلیون ساتوشی وجود دارد.

عرضه و تقاضا

در حال حاضر، همه 21 میلیون بیت کوین هنوز قابل استفاده نیستند – بعداً وقتی در مورد نحوه استخراج بیت کوین جدید صحبت می کنم، به این موضوع خواهم پرداخت. اما از آنجایی که به آرامی عرضه را افزایش می دهیم تا زمانی که بیت کوین جدیدی در دسترس نباشد، تقاضا و پذیرش قیمت بیت کوین را تعیین می کند.
در کلاس اقتصاد پایه دبیرستان خود، احتمالاً با یک مفهوم اقتصاد خرد به نام منحنی عرضه و تقاضا آشنا شده اید. اگرچه هیچ مدل اقتصادی کاملاً نمایانگر یک سناریوی واقعی نیست، منحنی بیت کوین کمی خاص است.

بیایید به این نمودار عرضه و تقاضا در مقایسه ماهی قزل آلا و بیت کوین نگاهی بیندازیم:

 

در حالی که عرضه ماهی قزل آلا لزوماً ثابت نیست، زیرا ما می‌توانیم ماهی پرورش دهیم و ماهی را از مناطق مختلف جهان تهیه کنیم، عرضه بیت‌کوین به شدت به 21 میلیون محدود شده است – این چیزی است که ما آن را عرضه کاملا غیر کشش می‌نامیم.
در نتیجه، این بدان معناست که تنها تغییرات تقاضا بر قیمت تأثیر می گذارد. از آنجایی که تقاضا همچنان با پذیرش سازمانی افزایش می‌یابد و کشورهایی مانند السالوادور بیت‌کوین را ارز قانونی قانونی اعلام می‌کنند، تنها یک مکان وجود دارد که قیمت بیت‌کوین در پیش است: ماه. با این حال، در کوتاه مدت، تقاضا می تواند کاهش یابد و قیمت با آن کاهش می یابد.
اگرچه ما هنوز با استفاده از بیت کوین به روشی که از دلار برای خرید کالا استفاده می کنیم فاصله داریم، کاری که می توانیم انجام دهیم این است که ثروت خود را در بیت کوین نگه داریم. از آنجایی که قدرت خرید دلار به دلیل افزایش روزافزون عرضه ضعیف می‌شود، عرضه بیت‌کوین تغییر ناپذیر می‌ماند و بنابراین قدرت خرید بیت‌کوین باید در طول زمان – برای همیشه – افزایش یابد.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا