مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 7: نودهای کامل بیت کوین – “تأیید کنید”، اعتماد نکنید

نودهای کامل بیت کوین - "تأیید کنید"، اعتماد نکنید

سه نوع گره وجود دارد که شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد:

  • گره های استخراج
  • گره های کامل
  • گره های نور

ما به تازگی به سراغ گره های ماینینگ (معروف به ماینرها) رفتیم، که تراکنش های معلق به بلاک چین و استخراج بیت کوین جدید را تایید می کنند. گره های کامل و گره های سبک چیزی هستند که بلوک ها و تراکنش های جدید ارسال شده توسط ماینرها را تأیید می کنند.
گره های کامل بیت کوین سه کار اصلی دارند: نگهداری یک کپی از کل بلاک چین بیت کوین، اعتبارسنجی تراکنش ها و اجرای قوانین شبکه. گره های سبک بیت کوین همان کاری را انجام می دهند که گره های کامل انجام می دهند، اما یک کپی از کل تاریخچه بلاک چین را نگه نمی دارند. ما عمدتا بر روی گره های کامل تمرکز خواهیم کرد.

هدف گره ها در یک شبکه

هر چه تعداد گره‌ها در یک شبکه جهانی بیشتر باشد، سیستم غیرمتمرکزتر است. از آنجایی که شبکه بیت کوین دارای بیشترین گره (از جمله ماینرها) در بین ارزهای دیجیتال است، امن ترین بلاک چین است. در حالی که بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر مستعد هک و حملات بلاک چین هستند، بیت کوین عملاً مصون است – و دقیقاً فردا توضیح خواهم داد که چرا.
نقش یک گره برقراری ارتباط مستقیم با گره‌های دیگر در شبکه است و تأیید می‌کند که تاریخچه تراکنش‌های آن‌ها با گره بعدی همسو است. همانطور که تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کنند، بررسی می‌کنند که بیت‌کوین مورد معامله دوبار خرج نشده است و هیچ بیت‌کوینی از هوا ساخته نمی‌شود. اگر یک گره تلاش‌های تراکنش مخرب را ببیند، همراه با سایر گره‌های شبکه، تراکنش‌ها را رد می‌کند.
تراکنش‌های بیت‌کوین در سراسر گره‌ها به روشی مشابه که شایعات پخش می‌شوند تأیید می‌شوند: وحشتناک و بی‌رحمانه، شایعه‌ای در شبکه شایعات پخش می‌شود تا زمانی که همه در کلاس سوم از علاقه شما به جاشوا مطلع شوند. اما برخلاف شایعات، گره‌های کامل تنها تراکنش‌هایی را که خودشان تأیید کرده‌اند، طبق قوانینی که اعمال می‌کنند و تاریخچه بلاک چینی که به آن اشاره می‌کنند، منتقل می‌کنند.
از آنجایی که گره‌ها نرم‌افزار هسته بیت‌کوین را اجرا می‌کنند که تمام قوانین شبکه را فهرست می‌کند (مانند 21 میلیون کلاهک سخت)، تمام گره‌های کامل تنها با تأیید تراکنش‌های مناسب در یک بلوک در حال انتظار، همراه با تأیید بلوک‌های تکمیل‌شده پخش‌شده، به محافظت از شبکه کمک می‌کنند. توسط معدنچیان اگر به طور تصادفی، یک گره یک تراکنش مخرب را روی یک بلوک بپذیرد، سایر گره های شبکه به طور کلی بلوک را رد می کنند.

اجرای گره کامل خودتان

آیا می دانستید که می توانید گره خود را اجرا کنید؟ با نصب گره های کاربر پسند و منبع باز مانند Umbrel بسیار آسان است! برای دستورالعمل های دقیق می توانید راهنمای آنها را دنبال کنید. این ارزان، نسبتاً ساده است و به امنیت شبکه بیت کوین کمک می کند.
اگرچه بیت کوین نسبتاً ایمن است و بسیاری ادعا می کنند که اجرای یک گره اضافی کار چندانی برای تقویت شبکه انجام نمی دهد، اما در مورد رویدادهای نادر قو سیاه، مانند بسته شدن گره های تحت صلاحیت های دولتی خاص، به داشتن تعداد زیادی گره در سراسر جهان کمک می کند. به یکباره پایین
اجرای گره خود نیز به شما کمک می کند اعتماد مورد نیاز برای صادق ماندن سایر گره ها را از بین ببرید. اگرچه اکثر آنها صادق هستند، با اجرای تراکنش ها از طریق گره کامل خود، شما اساساً به بانک خود تبدیل می شوید. این یک ویژگی بسیار جالب است که واقعاً با فیات، طلا یا هر چیز دیگری که بتوان از آن به عنوان پول استفاده کرد امکان پذیر نیست.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا