مقالات

21 روز با بیتکوین – روز1: پول اینترنتی جادویی

بیتکوین، پول اینترنتی جادویی

پول اینترنتی جادویی

در غیر این صورت به عنوان بیت کوین شناخته می شود.

به 21 روز بیت کوین خوش آمدید. در طول سه هفته آینده، درک عمیق تری از اینکه دقیقاً این فناوری جدید مرموز و انقلابی چیست، به دست خواهید آورد. در پایان این دوره، شما در نهایت متوجه خواهید شد که میلیون ها نفر در سراسر جهان از قبل متوجه شده اند: بیت کوین امید است.

تاریخچه مختصر بیت کوین

در 3 ژانویه 2009، نابغه ای به نام ساتوشی ناکاموتو رسما بیت کوین را اختراع کرد.
این شخص یا گروه مرموز هر کسی باشد، موفق شد اولین ارز رمزنگاری شده جهان را ایجاد کند که به زودی همه چیز را همانطور که می شناسیم تغییر می دهد. به طور رسمی تعریف شده است، بیت کوین (سرمایه «B») یک پروتکل جهانی، بدون مرز و غیرمتمرکز است که تبادل همتا به همتای ارز بیت کوین (حروف کوچک «b») را امکان‌پذیر می‌کند، که دارای حداکثر عرضه ثابت و انتشار شناخته شده و رو به کاهش است. نرخ.
به ما این امکان را می دهد که بدون نیاز به واسطه، برای هر کسی، در هر کجای دنیا، پول بفرستیم.
بیت کوین قصد ندارد کار نوآورانه ای انجام دهد – بلکه جایگزین بهبود یافته ای برای سیستم مالی ناعادلانه، غیرقابل دسترس و تورمی موجود است. با تمرکززدایی مالی، ما به تدریج سیستمی را به قدری پیچیده ساده می کنیم که نزدیک به دو میلیارد نفر را در سراسر جهان قفل می کند و آن را به شبکه ای بدون مجوز تبدیل می کنیم که هر کسی می تواند بخشی از آن باشد.

بیت کوین چه چیزی را حل می کند؟

تمرکز : بیت کوین نیاز به یک سیستم شخص ثالث متمرکز – مانند یک شرکت کارت اعتباری یا یک بانک مرکزی – را برای تأیید و تأیید تراکنش ها کاهش می دهد. بیت کوین به جای نیاز به سیستم مالی لایه پایه فعلی برای واسطه گری نقل و انتقالات و تسویه حساب های ما، صرفاً به صورت همتا به همتا کار می کند و نیاز به اعتماد به یک کنترل کننده متمرکز دولتی را از بین می برد.
اثباتپذیری: بیت کوین اعتبار ارز در سطح واحد را فعال می کند که با فیات (پول با پشتوانه دولت) امکان پذیر نیست. به عنوان مثال، تعداد زیادی اسکناس دلار جعلی در گردش هستند (وزارت خزانه داری ایالات متحده تخمین می زند که از هر 10000 اسکناس، یک اسکناس تقلبی است) که افراد معمولی قادر به کشف آنها نیستند. با این حال، هیچ کس نمی تواند بیت کوین جعلی ایجاد کند، زیرا شبکه بیت کوین از طریق یک بلاک چین عمومی به صورت رمزنگاری ایمن شده است که هر کسی می تواند به هر مقدار بیت کوین واقعی دسترسی داشته باشد و آن را تایید کند.
تورم : عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است. هرگز بیت کوینی بیشتر از آن وجود نخواهد داشت. هیچ کس نمی تواند مانند دلاری که در حال حاضر چاپ می کنیم، بیت کوین بیشتری چاپ کند و حجم پول را افزایش دهد. برخلاف ارزهای فیات، بیت کوین به مرور زمان قدرت خرید شما را از بین نمی برد.

“من چیزی که شما گفتید متوجه نشدم”

نگران نباشید، اگر مفاهیمی مانند «بلاک چین» و «غیرمتمرکز» ممکن است در حال حاضر گیج کننده به نظر برسد، اما در 21 روز آینده همه چیز را با جزئیات توضیح خواهم داد. حقیقت این است که ما نیازی به بررسی دقیق چگونگی عملکرد جنبه های فنی بیت کوین نداریم. با این حال، اگر من فقط به شما بگویم که به کارآمد بودن آن اعتماد کنید، حق دارید شک کنید. از این گذشته، بیت کوین تماماً برای رهایی از نیاز به اعتماد است.

اما… چگونه ممکن است که نیازی به اعتماد به کسی نداشته باشم؟ چگونه بفهمم که بیت کوین کلاهبرداری نیست؟ آیا بیت کوین من را ثروتمند می کند؟ ارزش ذاتی بیت کوین چیست؟ باید کسی باشد که بیت کوین را مدیریت کند، درست است؟»

اینها همه سؤالات معتبری هستند که به زودی به گونه ای پاسخ داده می شوند که امیدوارم همه بتوانند آن را درک کنند. برای این سخنرانی مقدماتی، به طور خلاصه به اسکلت نحوه عملکرد بیت کوین می پردازیم. در طول سه هفته آینده، همه چیز را از نحوه انجام اولین تراکنش بیت کوین تا اینکه چگونه بیت کوین در حال حاضر آزادی مالی جهانی را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان به ارمغان می آورد، خواهید آموخت.

بلاک چین بیت کوین

آه، بله. بلاک چین عرفانی و قادر مطلق که ظاهراً در حال حاضر صنعت فناوری را متحول کرده است. اگرچه ممکن است تلاش برای درک اینکه بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند، دلهره‌آور به نظر برسد، شما اساساً از قبل می‌دانید که چیست – نام آن را آشکار می‌کند.

بله، این به معنای واقعی کلمه زنجیره ای از بلوک های (دیجیتال) است که داده ها را به عنوان یک دفتر کل قابل مشاهده برای عموم نگهداری می کند. تاریخچه و اعتبار آن توسط گره های کامل بیت کوین در سراسر جهان تأیید می شود که هر کدام یک کپی کامل از تاریخچه بلاک چین را نگه می دارند.

از آنجایی که تراکنش‌ها توسط بلاک چین عمومی ایمن می‌شوند، برای تأیید واقعی بودن سکه‌های شما یا تقلبی نبودن تراکنش‌های شما، نیازی به منبع اعتماد واسطه وجود ندارد. بلاک چین بیت کوین قابل تایید عمومی، برنامه ریزی شده ریاضی و رمزنگاری شده، تنها مدرکی است که شما نیاز دارید.

بیت کوین، پول سالم است

بر کسی پوشیده نیست که سیستم مالی فعلی به شدت شکسته شده است. با تورم افسارگسیخته، نابرابری اقتصادی جهانی، و وابستگی به دولت-ملت هایی که قدرت جهانی را در دست دارند، فیات واقعاً توسط هیچ چیز درستی پشتیبانی نمی شود – این محصول قدرت و کنترل است.
اگر می‌خواهیم از کنترل قدرت‌ها فرار کنیم، به یک سیستم جایگزین نیاز داریم. بیت کوین یک ارز بدون قدرت مرکزی است. هیچ دولتی نمی‌تواند آن را کنترل کند، بنابراین از دورهای بی‌پایان تسهیل کمی یا سایر طرح‌های چاپ پول که دولت‌ها استفاده می‌کنند، رنج نخواهد برد.

ممکن است این راه حل پولی باشد که ما به دنبال آن بوده ایم؟

برای اولین جهش خود از سوراخ خرگوش بیت کوین به شما تبریک می گویم. در پایان این 21 روز، درک اولیه ای از نحوه عملکرد بیت کوین، اینکه بیت کوین چه چیزی را نشان می دهد و چگونه بیت کوین جهان را اصلاح خواهد کرد، خواهید داشت.

فردا، من به این می پردازم که چه کسی مخفیانه مسئول بیت کوین است (شوخی می کنم، هیچ کس نیست).

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا