آموزش ارزهای دیجیتال و بلاکچین

یک نهنگ بیت کوین bitcoin Whales چقدر سرمایه دارد و بررسی گروه‌بندی دارندگان بیت کوین

دسته‌بندی مالکان بیت کوین bitcoin

آدرس‌های بیت کوین، آدرس‌های عمومی هستند که روی شبکه‌ی بلاک‌چین ذخیره شده‌اند و ارسال و دریافت بیت کوین را ثبت می‌کنند. به‌ وسیله‌ی بررسی‌های رایانه‌ای و الگوریتم‌های خوشه‌بندی، با اطمینان بالایی می‌توان بفهمیم که کدام خوشه از آدرس‌ها توسط مالکان یکسانی کنترل می‌شوند که به آن‌ها «نهاد شبکه» می‌گویم.

نهادهای شبکه را طبق موجودی بیت کوینشان به دسته‌های زیر تقسیم کرده‌ایم، دلیل نام‌گذاری بر اساس گونه‌های دریایی به این دلیل است که حرکت نهنگی در اقیانوس بیت کوین، بر کل مجموعه اثر می‌گذارد و قیمت‌ها را جابه‌جا می‌کند:

  • پلانکتون (کمتر از یک بیت کوین)
  • میگوها (کمتر از یک بیت کوین)
  • خرچنگ (یک تا ۱۰ بیت کوین)
  • هشت‌پا (۱۰ تا ۵۰ بیت کوین)
  • ماهی (۵۰ تا ۱۰۰ بیت کوین)
  • دلفین (۱۰۰ تا ۵۰۰ بیت کوین)
  • کوسه (۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین)
  • نهنگ (۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بیت کوین)
  • نهنگ گوژپشت (بیشتر از ۵۰۰۰ بیت کوین)

پلانکتون

کوچکترین عضو این اقیانوس ها پلانکتون ها هستند و پلانک تو ها کسانی هستند که تازه 5 میلیون ساتوشی دارند یعنی اونقدر هم کم نیست،یک پلانکتون از خیلی از افرادی که تازه وارد این حوضه هستند و در سایت های کلیکی و… کار میکنند بیشتر بیت کوین داره و میشه با جرعت گفت که یک ماینر واقعی در این گروه قرار نمیگیره.

میگوها

میگو های ارز دیجیات کسانی هستند که کمتر از 1بیت دارند، بسیاری از ماینر ها در این بخش قرار میگیرند حتی ماینر هایی که یک سال شروع به کار کردن و کمتر از 10 دستگاه هم دارند هنوز یک میگو جوون و تازه کارند.

خرچنگ

بعد از اینکه شما موفق میشید و اولین بیت کوین خودتون رو جمع آوری میکنین وارد دنیای بزرگتری میشین و شما دیگه الان یک خرچنگ در دنیای مجازی هستید یک خرچنگی که میتونه بگه جایگاه نسبتا مطمئنی داره و میشه حرف هایی برای گفتن ازش انتظار داشت. دارندگان 1 بیت کوین تا 10 بیت در خانواده خرچنگ ها جا میگیرند.

هشت‌پا

جایگاه بعدی رو در این رده بندی دارند و اون افرادی که از 10 بیت کوین تا 50 واحد بیت کوین رو دارند در این گروه قرار میگیرند.

ماهی

 ماهی کسی است که بین 50 تا 100 عدد بیت کوین رو هلد کرده باشه و برای روز های روشنتر این تجارت داره نقشه میکشه و اماده رشد خوب ارزهای خودش است.

دلفین

از اینجا به بعد وارد اعلاد بزرگتری میشم و دارندگان بیت کوین های 3 رقمی در  این گروه قرار میگیرند کسانی که از 100 تا 500 بیت کوین رو ذخیره کرده اند اون ها رو میشه یک دلفین دانست.

کوسه

اما ابعاد بالاتر از 500 بیت کوین تا 1کا رو تنها میتونه یک کوسه بیت کوینی حمل کنه برای همین کسی که این میزان بیت کوین داشته باشه به عنوان یک کوسه بزرگ سفید شناخته می شوند.

نهنگ

دیگه وارد ابعاد های خیلی بزرگ میشیم مکان دوم این رده بندی در اختیار نهنگ قاتل است یک نهنگ قاتل بین 1000 تا 5 هزار بیت کوین دارد.

نهنگ گوژپشت

نهنگ بیت کوین کسی است که حداقل بیش از 5 هزار بیت کوین دارد و فکر کنین کسی با داشتن 5 هزار بیت کوین که در ابعادی بیش از خیلی از صرافی هاست میتونه به راحتی تکان های قیمتی حسابی به بازار بیت کوین و حرکت های صعودی و نزولی اون بده و تعداد زیادی پلانکتون و میگو و… رو با یک نفق ببلعه و…

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا