ارز دیجیتالبلاکچین

معرفی کامل پروتکل Alien Worlds

پروتکل Alien Worlds چیست؟

پروتکل Alien worlds یک پروژه دیفای در حوزه توکن‌های غیر قابل تعویض است که رقابت‌ها و همکاری‌های اقتصادی بین بازیکنان را در این بازی شبیه سازی کرده است. این موضوع به واسطه ترغیب بازیکنان برای به دست آوردن تریلیوم یا همان توکن TLM محقق شده است. با استفاده از این توکن می‌توان سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز را کنترل کرد و به سایر امکانات بازی دسترسی پیدا کرد.

پروتکل Alien Worlds چیست؟

بازیکنان در متاورس Alien worlds، می‌توانند با استفاده از توکن‌های NFT به استخراج تریلیوم بپردازند، در جنگ‌ها شرکت کنند و ماموریت‌های مختلف بازی را تکمیل کنند. بر اساس استراتژی هر بازیکن، می‌توان این توکن‌های غیر قابل تعویض را خریداری کرد و یا آنها را به نحوی دیگر به دست آورد. علاوه بر آن، بازیکنان می‌توانند با شرکت در حاکمیت متاورس Alien Worlds، شورایی متشکل از ۶ سازمان خودمختار را انتخاب کنند و از این طریق، در تعیین ادامه مسیر بازی نقش داشته باشند.

برخی از اصطلاحات بازی Alien Worlds

  • Planet سیاره‌ها زیربنای اصلی این بازی هستند. هر سیاره یک سازمان مستقل غیرمتمرکز توکنیزه شده است. در زمان راه‌اندازی این پروژه، ۶ سیاره اصلی وجود داشته است. سیاره‌های جدید تنها توسط فدراسیون قابل ایجاد شدن هستند که برای آنها قرارداد هوشمندی تعبیه می‌کند تا با استفاده از آن، بتوانند عملیات استخراج و بازی‌های متنوع را اجرا کنند. آنها روزانه مقدار مشخصی توکن تریلیوم دریافت می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که آن را چگونه بین بازیکنان تقسیم کنند.
  • Federation فدراسیون متشکل از بنیان‌گذاران متاورس Alien Worlds یعنی گروه داکوکو است که در ادامه به معرفی آنها پرداخته‌ایم. این فدراسیون، NFTهای اصلی را عرضه می‌کند و به سیاره‌ها اجازه می‌دهد که به عضویت فدراسیون درآیند. علاوه بر آن توکن‌های تریلیوم جدید در قرارداد هوشمند “Federation” صادر می‌شود.
  • Explorer جستجوگرها همان بازیکنان هستند. جستجوگرها می‌توانند با سپرده‌گذاری TLM در هر سیاره، به یک عضو با حق رای جهت تصمیم‌گیری تبدیل شوند. این سپرده گذاری محدود به یک سیاره نخواهد بود.
  • Land زمین‌ها به یک سری توکن NFT گفته می‌شود که نماینده بخشی از یک سیاره در این بازی هستند. برای استخراج به زمین نیاز است. اگر صاحب زمین باشید می‌توانید خودتان استخراج کنید و یا از دیگران بابت استخراج در زمین شما، درآمد داشته باشید.
  • Tools ابزارها نیز یک سری NFT هستند که با کمک آنها می‌توان در بخشی از زمین‌ها به استخراج توکن TLM پرداخت.
  • Minion پیشکاران نیز توکن‌هایی از جنس NFT هستند که برای مبارزات از آنها استفاده می‌شود.
  •   Weapon  سلاح‌ها توکن‌هایی NFT هستند که در جنگ‌ها از آنها استفاده می‌شود. سلاح‌ها امتیازهای متفاوت دفاعی و حمله دارند.

 

 زیرساخت‌های فنی پروتکل Alien Worlds

پروتکل متاورس Alien Worlds روی سه شبکه اتریوم، بایننس اسمارت چین و WAX اجرا شده است و توکن تریلیوم TLM را روی هر سه شبکه راه‌اندازی کرده است. بلاکچین BSC از عملکرد سپرده‌گذاری (استیکینگ) ماموریت‌ها پشتیبانی می‌کند و این امکان را برای هولدرهای توکن تریلیوم با استاندارد BEP-20 فراهم می‌آورد.

توکن‌های NFT این پروژه توسط این دو شبکه پشتیبانی می‌شوند و داده‌های مرتبط با تصویر هر کدام از آنها، در سیستم توزیع فایل همتا به همتا (IPFS) ذخیره می‌شود. این ویژگی غیر متمرکز بودن داده‌های تصویر را ضمانت می‌کند و به برنامه‌های دیگر امکان اتصال به عملگرهای روی زنجیره را فراهم می‌سازد تا بتوانند فعالیت‌های زیر را به درستی پیاده سازی کنند:

  • امکان ایجاد مسابقات توسط کاربران بر اساس استخراج در پروتکل Alien worlds
  • اتصال سرورهای سایر بازی‌ها مانند Minecraft به روند بازی Alien Worlds و پاداش‌های آن.

 

جامعه طرفداران Alien worlds

جامعه طرفداران این پلتفرم در شبکه اجتماعی Discord با ۱۸ زبان رسمی دنیا فعال است. تیم این پروتکل درصدد توسعه استراتژی‌های خود در کشورهای انگلیسی زبان، چین، روسیه، ژاپن و ترکیه است. بومی‌سازی این بازی نیز از نقاط مورد توجه این تیم است.

یکی دیگر از برنامه‌های در دست اقدام، توافقاتی برای تبدیل آی‌پی‌های معتبر به توکن NFT است که این توکن‌ها دارای داستان در جریان بازی باشند و برای آنها عملکردهایی تعریف شده باشد.

 

خرید و فروش Alien worlds در ایران بایننس

برای خرید الین وردز از سایت ایران بایننس یا فروش الین وردز باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و به اتمام رسانید:

ورود به صفحه ثبت نام در سایت ایران بایننس به آدرس (ثبت نام در بایننس) و ثبت نام با اطلاعات و مشخصات واقعی خودتان
ارسال مدارک احراز هویت و اطلاعات بانکی
ورود به بخش فروش یا خرید ارز دیجیتال
انتخاب “الین وردز | Alien Worlds | TLM” و ورود آدرس کیف پول الین وردز و انتخاب شبکه انتقال ارز
وارد کردن میزان خرید یا فروش الین وردز
تکمیل خرید و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش
تسویه خودکار و دریافت الین وردز یا ریال

فرآیند خرید ارز الین وردز یا فروش ارز الین وردز در ایران بایننس کاملا خودکار و سیستمیک انجام گرفته و کل میزان فاکتور شده به کیف پول الین وردز شما بلافاصه پس از پرداخت منتقل خواهد شد. قبل از خرید TLMکیف پول با پشتیبانی از ارز دیجیتال Alien Worlds را بسازید تا هنگام خرید آدرس کیف پول خود را وارد نمایید.

خرید Alien worlds

برای خرید الین وردز از صرافی ارز دیجیتال ایران بایننس بعد از ثبت نام و احراز هویت مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

ورود به پنل کاربری ایران بایننس
ورود به خرید ارز دیجیتال از منو سمت راست پنل
انتخاب ارز دیجیتال “الین وردز | Alien Worlds | TLM”  از لیست ارزها
وارد کردن آدرس کیف پول الین وردز
انتخاب شبکه انتقال با کمترین کارمزد (توجه کنید که کیف پول شما شبکه انتخابی را پشتیبانی کند)
وارد کردن مقدار الین وردز درخواستی یا مبلغ سفارش
کلیک بر روی تکمیل خرید و بررسی فاکتور
انتخاب کارت بانکی جهت پرداخت مبلغ سفارش TLMو ثبت کد تخفیف در صورت وجود
کلیک بر روی پرداخت و ورود به صفحه درگاه پرداخت آنلاین

بعد از پرداخت و ثبت سفارش خرید ارز دیجیتال الین وردز در ایران بایننس پس از حداکثر 5 دقیقه ارز دیجیتال الین وردز را در کیف پول خود دریافت خواهید کرد. ایران بایننس برای کاربران خود سطوح مختلف کاربری تعریف کرده است و با افزایش سطح کاربری شما در ایران بایننس امکانات و مزایای بیشتری برای شما فعال خواهد شد. توجه کنید که قبل از خرید الین وردز احراز هویت فقط یک بار انجام گرفته و در صورتیکه بخواهید دوباره Alien Worlds خرید کنید نیاز به احراز هویت مجدد نیست. انتقال TLM به کیف پول شما 24 ساعته و حتی در روز های تعطیل بصورت آنی انجام میپذیرد. علاوه بر امکان خرید Alien Worlds در ایران بایننس بیش از 1000 ارز دیجیتال دیگر نیز امکان خرید دارن که با مراجعه به خرید ارز دیجیتال میتوانید لیست این ارز ها را مشاهده نمایید.

فروش Alien worlds

فروش الین وردز در ایران بایننس به سادگی هر چه تمام انجام گرفته و در کمتر از چند دقیقه انجام میپذیرد. برای فروش الین وردز در صرافی ایران بایننس مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت نام، احراز هویت و ورود به پنل کاربری
انتخاب فروش ارز دیجیتال از منو کاربری
انتخاب ارز دیجیتال “الین وردز | Alien Worlds | TLM”  از لیست ارزها
کپی کردن آدرس کیف پول الین وردز ایران بایننس و انتقال میزان فروش TLMبه این کیف پول
کلیک بر روی “ثبت و ادامه”
ورود مقدار دقیق همراه با اعشار الین وردز انتقال داده شده
انتخاب کارت بانکی برای تسویه مبلغ
ورود آدرس کیف پول TLMخودتان
کلیک بر روی “ثبت و ادامه”
ورود TxId یا هش تراکنش در صورت وجود و کلیک بر روی بررسی انتقال

در صورت تایید انتقال و دریافت Alien Worlds توسط سیستم ایران بایننس مبلغ فاکتور شده در بازه زمانی ده دقیقه تا 24 ساعت به کارت بانکی انتخاب شده واریز خواهد شد. از مزایای فروش ارز دیجیتال الین وردز به ایران بایننس میتوان به دریافت کمترین کارمزد، به روز ترین قیمت دلار و تسویه در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. خرید و فروش ارز دیجیتال الین وردز و سایر رمز ارز ها در ایران بایننس به همین راحتی قابل انجام بوده و علاوه بر فروش TLMشما میتوانید هزار ارز دیجیتال دیگر را نیز در صرافی ارز های دیجیتال ایران بایننس به فروش برسانید. برای مشاهده لیست تراکنش های فروش Alien Worlds میتوانید از پنل کاربری خود وارد بخش ” لیست تراکنش های فروش” شوید و یا از قسمت تاریخچه انتقال کیف پول الین وردز خود تمامی نقل و انتقالات خود را رصد کنید. جهت فروش ارز TLM می توانید با مراجعه به صفحه قیمت ارز دیجیتال ، ابتدا قیمت الین وردز را بررسی و سپس اقدام به فروش ارز دیجیتال TLM نمایید.

کیف پول الین Alien worlds

برای نگهداری الین وردز یا سایر ارز های دیجیتال دو روش کلی وجود دارد:
استفاده از کیف پول های سخت افزاری مانند لجر (Ledger)
استفاده از کیف پول های نرم افزاری آنلاین و آفلاین مانند تراست ولت (Trust Wallet)

ایران بایننس سرویس کیف پول ارائه نمی دهد و شما برای خرید الین وردز از ایران بایننس میتوانید از هر دو نوع این کیف پول ها استفاده نمایید و محدودیتی در نوع کیف پول انتخابی شما وجود ندارد.
در مقاله آموزش ساخت و انتخاب کیف پول بصورت مفصل به بررسی و مقایسه انواع کیف پول ها پرداخته و بهترین، امن ترین و سریع ترین کیف پول برای Alien Worlds را معرفی کرده ایم که میتوانید مطالعه نمایید.

 

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا