آموزش ارزهای دیجیتال و بلاکچینارز دیجیتالهرز ارز (شِتکوین)

چگونه شت کوین Shitcoin یا هرزارز را از آلت کوین ها تشخیص دهیم؟

راه های تشخیص شت کوین ها

آلت کوین های بی ارزش شت کوین نام دارند. این ارزها در مرحله اول قیمت زیادی ندارند و خود را بسیار جذاب و با ویژگی های فوق العاده نشان می دهند تا سرمایه گذار جذب کنند. پس از آن قیمتشان افزایش می یابد و حتی ممکن است در برخی بازه های زمانی سود دهی هم داشته باشند.اما از آنجایی که در حقیقت یک پروژه تحقق نیافته اند ممکن است ارزششان صفر شود. معمولا در مورد شت کوین ها در وبسایت ها یا… آنقدر نکات مثبت گفته اند که هر کسی به خرید آن ها ترغیب می شود. اما نکته مهم این است که نباید با دیدن نکات مثبت سریعا تصمیم به سرمایه گذاری بگیرید.بلکه باید به جست و جوی نکات منفی هم بروید تا بتوانید شت کوین ها را تشخیص دهید. به عنوان مثال موارد زیر در شت کوین ها مشاهده می شود:

ادعای حل مشکل

بسیاری از شت کوین ها ادعا می کنند که مشکلی یافته اند و ارز دیجیتال آن ها راه حلی برای این مشکل است. در حالی که این مشکل حتی وجود خارجی ندارد. می توان گفت این موضوع رایج ترین استراتژی شت کوین هاست.

قیمت بالا اما ارزش پایین

شاید به اشتباه فکر کنید که وقتی قیمت یک ارز دیجیتال بالا است پس ارزش دارد. در حالی که چنین نیست و قیمت ها در شت کوین ها تنها حباب اند. به عنوان مثال بیت کانکت یک ارز دیجیتال بود که حتی به رشد ۵۰۰۰ درصدی قیمت رسید اما بلافاصله بعد از اینکه مشخص شد کلاهبرداری است قیمت آن سقوط کرد. بنابراین رشد قیمت یک ارز دیجیتال را با خوب بودن آن اشتباه نگیرید.

ناشناس بودن

اگر درمورد یک ارز دیجیتال دیدید که صاحبانش ناشناس هستند و حتی در برخی موارد اطلاعات تماس درستی هم ارائه نداده اند به صحت آن ارز شک کنید.چرا که در حالت عادی دلیلی برای پنهان ماندن افراد وجود ندارد.

سن

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که یک ارز دیجیتال چند وقت است شروع به کار کرده و اگر سرمایه ای دارد چند وقت طول کشیده تا به آن برسد. از طریق توجه به این ها می توان دریافت که آیا یک ارز دیجیتال وعده هایی که در آغاز فعالیت داده را برآورده کرده یا نه. همچنین تا جای ممکن به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای تازه کار نروید. بسیاری از افراد با این امید که روزی یکی از ارزهای تازه کار مانند بیت کوین ارزشش از چند سنت به چند هزار دلار می رسد سرمایه عظیمی را به آن اختصاص می دهند که اصلا تصمیم عاقلانه ای نیست و تنها به از بین رفتن سرمایه منجر می شود.

شیلینگ

شیلینگ به تعریف و تمجید هایی گفته می شود که در اینترنت و شبکه های اجتماعی در مورد یک ارز دیجیتال گفته می شود. کلاهبرداران زیادی از شیلینگ برای جذب سرمایه گذار استفاده می کنند.اما باید بدانید که اگر یک ارز دیجیتال واقعا ارزش داشته باشد به شیلینگ نیازی ندارد و به مرور زمان سرمایه گذار جذب می کند. همچنین واقعا غیر منطقی است که تنها به دلیل تعریف و تمجید یک فرد مشهور در اینترنت به سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال بپردازید. همیشه در هر ارزی که می خواهید سرمایه گذاری کنید ابتدا در منابع معتبر درمورد آن تحقیقات کافی انجام دهید.

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا