ارز دیجیتال

دلیل اهمیت نهنگ ها در بازار ارزدیجیتال

بررسی رفتار نهنگ های ارز دیجیتال

 

ارزش سکه‌های رمزنگاری شده از طریق عرضه و تقاضا به میزان زیادی تعیین می‌شود. به این معنی که اگر بخش عمده‌ای از عرضه یک سکه خاص از گردش خارج شود، این باعث افزایش قیمت سکه‌های در گردش می‌شود. همچنین نهنگ ها می توانند بیت کوین های خود را نگه دارند و میزان عرضه را کاهش می دهند و ارزش کوین هایی که اخیرا خریداری کرده اند را افزایش می دهند .معاملات بزرگ لزوما بد و حتی غیر معمول نیست . تحلیلگر خوب ، تحلیلگری است که رفتار نهنگ ها را کنترل کرده و آن هارا معنی می کند .

از این رو می‌توان گفت که اگر تعداد زیادی سکه به طور ناگهانی منحل شود، ارزش آن سکه‌ها کاهش می‌یابد. به همین دلیل، نهنگ‌ها توانایی منحصربه‌فردی دارند که اساساً بازار رمزنگاری را برای منافع خود دست‌کاری می‌کنند. تماشای نهنگ ها ، عمدتا به خاطر اعتماد و شفافیت است . سایت های مثل WhaleAlert.Io وجود دارند  که نهنگ ها را دنبال می کنند و اطلاعات آن ها را در اختیار کاربران قرار می دهند . این اطلاعات به کاربران کمک می کند تا بهترین نهاد را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند و به آن ها اجازه می دهد تا براساس فعالیت بازار تصمیمات آگاهانه بگیرند . اینکه همه چیز کنترل می شود و تحت نظر است برخی شرکت های بزرگ را ترغیب می کند که صداقت و رفتار اخلاقی داشته باشند حتی اگر کاربران واقعا کنترل مستقیمی بر شرکت ها نداشته باشند .

چگونه نهنگ ها در بازار تاثیر می گذارند

 

تصمیم گیری در باره بالا و پایین آمدن قیمت یک ارز ، همیشه در دست نهنگ ها است . تصور یک نهنگ بخواهد سکه‌های بیشتری را با قیمت ارزان‌تری به دست آورد، چه می‌شود؟ تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که اقدام به فروش بخشی از دارایی‌های موجود در کیف پول خود کنند. این اتفاق ممکن است باعث سقوط فاجعه بار قیمت شود سپس وقتی بیت کوین های خودرا فروختند و قیمت را کاهش دادند ، حالا با سودی که به دست آوردند و سرمایه اولیه خود ، مقدار بیشتری بیت کوین می خرند چرا که قیمت را کاهش دادند . این کار سود زیادی برای آن ها به ارمغان می آورد و اگر آن ها این کار را ادامه دهند ، کل ارزش بیت کوین را تحت تاثیر قرار خواهند داد . این یک نگرش ساده است از قدرت تأثیر نهنگ‌ها در بازار ارز دیجیتال است.

آیا پیگیری رفتار نهنگ ها در بازار ارزدیجیتال ضرورت دارد؟

 

پیگیری رفتار نهنگ ها در بازار ارز دیجیتال برای همه اشخاص ضروری نیست، چون اگر بخواهید رفتار همه‌ی نهنگ‌ها و موج‌هایی که توسط آن‌ها در بازار ایجاد می‌شود را بررسی کنید، زمان بسیاری از شما گرفته می‌شود؛ ابتدا اطمینان حاصل کنید که کاملا بازار را تخت نظر دارید .

داشتن ایده در مورد اینکه چه زمانی می خواهید از بازار خارج شوید یا وارد شوید و پایبند بودن باعث می شود از تصمیمات عجولانه جلوگیری شود .

شناخت حرکت‌های نهنگ‌ها از طریق وب سایت وال آلرت (Whale Alert)

 

یکی از منابعی که در شناخت فعالیت‌های نهنگ‌ها به شما کمک می‌کند، وب سایت وال آلرت است. وال آلرت منبع شماره یک اعتماد و شفافیت در صنعت بلاک چین است. این وب سایت هر روزه میلیون‌ها معامله را ردیابی و تجزیه تحلیل می‌کند.

وب سایت وال آلرت، بلاک چین‌ها را رصد و تجزیه و تحلیل می‌کند. سپس از طریق توییتر و تلگرام معاملات جالبی را که شناسایی کرده‌است، گزارش می‌دهد. این معاملات اکثرا تراکنش های بزرگی هستند که معنای واضحی را مخابره می کنند. به طور مثال خروج استیبل کوین ها به معنای برداشت سود نهنگ ها است. خروج بیت کوین یا هر ارز دیگری کمیابی بعدی را نشان می دهد. این یعنی نهنگ ها یا سرمایه داران بزرگتر به افزایش قیمت آن ارز امید دارند. ورود بیت کوین یا هر ارز دیگری به صرافی ها نیز نتیجه عکس دارد. این به معنای این است که نهنگ ها در صدد فروش دارایی های خود هستند. با این حال ورود استیبل کوین ها به حساب صرافی ها نشان فشار خرید است.

شما به سادگی و پیگیری این تراکنش ها می توانید به حرکت بعدی که در بازار رخ می دهد پی ببرید. البته این یک معیار ساده برای معامله گران به حساب می آید. در سطح حرفه ای تر شما با تحلیل زنجیره ای یا آن چین می توانید فعالیت شبکه های بلاک چین را به دقت بررسی نمایید.

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا