ارز دیجیتالکیف پول (وَلِت)

کیف پول انجین کوین (Enjin wallet)چیست؟

کیف پول انجین کوین (Enjin wallet)چیست؟

انجین پروژه‌ایست که اکوسیستمی از محصولات گیمینگ مبتنی بر بلاک چین را به یکدیگر متصل می‌کند. مهمترین ویژگی این پروژه، Enjin Network است؛ یک پلتفرم اجتماعی بازی که از طریق آن کاربران می‌توانند به ساخت وبسایت، گفتگو و چت و میزبانی از فروشگاه‌های آیتم‌های مجازی بپردازند.

انجین در واقع یک نرم افزار است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا محصولات مجازی را روی شبکه اتریوم بسازند. Enjin نیز توانسته از طریق این ایده، یعنی اینکه بتوان با استفاده از فناوری بلاک چین آیتم‌های داخلی بازی را مدیریت کرد، به کاهش هزینه و کلاهبرداری‌هایی که در رابطه با انتقال محصولات و کالکتیبل‌های مجازی داخل بازی وجود دارد، کمک کند.

برای رسیدن به این هدف، انجین کیت‌های توسعه نرم افزاری (SDK) را ارائه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا هم دارایی دیجیتال خود را روی بلاک چین اتریوم بسازند، و هم این دارایی‌های را به برنامه‌ها و بازی‌های دیگر انتقال دهند. هر دارایی ساخته شده نیز قابلیت شخصی‌سازی دارد تا متناسب پلتفرم مورد نظر تبدیل شده و روی یک قرارداد هوشمند ثبت شود. این کار، ویژگی‌های رمز ارزها، سرعت، هزینه و امنیت را با آیتم‌های ساخته شده ترکیب می‌کند.

رمز ارز ENJ یا انجین کوین که توکن اختصاصی شبکه Enjin است، برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال ساخته شده روی این پلتفرم کاربرد داشته و به هر آیتم تولید شده روی انجین، یک ارز دیجیتال ENJ تعلق می‌گیرد.

پلتفرم انجین از بلاکچین برای این موارد استفاده می‌کند:

مالکیت حقیقی آیتم‌ها: با تراکنش‌هایی که قابل سانسور نیستند و توسط شبکه اتریوم پشتیبانی می‌شوند.

تبادل ارزش مناسب: آیتم‌های دیجیتالی می‌توانند معامله شوند و یا به فروش برسند. کیف پول Enjin به کاربران اجازه می‌دهد تا به صرافی‌های غیرمتمرکزی مثل Kyber و Changelly دسترسی داشته باشند.

ذخیره ارزش: عناصر دیجیتالی ناخواسته، می‌توانند به ارز دیجیتال ENJ تبدیل شوند.

یک کیف پول برای تمام آیتم‌ها: کاربرانی که از کیف پول انجین استفاده می‌کنند، می‌توانند تمام دارایی‌های دیجیتال را در یک مکان نگهداری کنند.

استاندارد توکن ERC1155: نسخه‌ای ارتقا یافته از ERC20 و ERC721 است. این استاندارد دارای امکانات دسته بندی کردن و ارسال چندگانه تراکنش‌هاست، که باعث کاهش هزینه‌های کاربران می‌شود.

تاریخچه انجین کوین Enjin

ایده اولیه معرفی Enjin اولین بار توسط Radomski پس از علاقه وی به بیت کوین مطرح شد و در نهایت شرکت را متقاعد کرد که آن را به عنوان گزینه پرداخت بپذیرد. شرکت انجین که در سنگاپور واقع شده، همچنین همکاری خود با سامسونگ را در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد و از تکنولوژی خود در گوشی‌های مدل گلکسی S10 استفاده کرد. این همکاری باعث افزایش قیمت توکن این پلتفرم شد و در رسانه‌های مختلف غوغا به پا کرد. همچنین همکاری انجین با سامسونگ، Unity، Arena Match، NRG eSports و غیره فرصت زیادی برای رقابت با غول‌های بازی سازی ایجاد می‌کند. تیم Enjin از کشورهای مختلف در ۵ قاره دنیا هستند و از راه دور فعالیت می‌کنند. اما تیم اصلی سازنده این پلتفرم شامل کارآفرینان و متخصصان حرفه‌ای صنعت بازی سازی هستند.

 

تیم اصلی پلتفرم انجین

تیم Enjin از کشورهای مختلف در ۵ قاره دنیا هستند و از راه دور فعالیت می‌کنند. اما تیم اصلی سازنده این پلتفرم شامل کارآفرینان و متخصصان حرفه‌ای صنعت بازی سازی هستند.

پلتفرم انجین چگونه کار می‌کند؟

مورد استفاده اصلی Enjin، ایجاد امکان مدیریت و ذخیره کالاهای اقتصادی مجازی برای بازی‌هاست. این امکانات می‌تواند ارزهای داخل بازی و توکن‌هایی باشد که آیتم‌های منحصر به فردی مثل شمشیرها یا وسایل برای کاراکترهای داخل بازی را نمایندگی می‌کند.

برای ساخت و از بین بردن آیتم‌های داخل بازی، توسعه دهندگان این ۵ کار را انجام داده‌اند:

به دست آوردن: توسعه دهندگان توکن ENJ خریداری می‌کنند.

تولید کردن: توسعه دهندگان با استفاده از توکن‌های خریداری کرده، آیتم‌های داخل بازی را طراحی می‌کنند.

گیمینگ: بازیکنان توکن‌ها را به دست می‌آورند و از آنها برای عملکردهای مختلف داخل بازی استفاده می‌کنند.

معامله کردن: بازیکنان توکن‌ها را با یکدیگر معامله می‌کنند.

ذوب کردن: بازیکنان توکن‌های خود را در ازای ارز ENJ می‌فروشند.

توکن ENJ توسط فرایندی به نام تولید یا Minting به دارایی‌های دیجیتالی تبدیل می‌شوند. این پروسه می‌تواند معکوس شود؛ هر دارایی می‌تواند توسط فرآیند ذوب شدن یا Melting به توکن ENJ‌ تبدیل شود. توکن‌های ENJ دارای ارزش واقعی است و تمام دارایی‌هایی که توسط این توکن ساخته می‌شوند نیز ارزش واقعی دارند.

در زمان نگارش این مقاله، هر توکن ENJ حدود ۰.۳۸ دلار قیمت دارد (مشاهده قیمت لحظه‌ای ENJ). تمام این دارایی‌ها بر روی بلاک چین قرار دارند. تمام کالاهای شما در موبایل شما قرار دارند؛‌ مثل شمشیری که می‌توانید در بازی‌های مختلف از آن استفاده کنید و همچنین به راحتی در هر زمانی که خواستید، آنها را بفروشید.

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا