اخبار ان‌اف‌تی NFTاخبار رمزارزها

NFT‌های ایرانی یکی پس از دیگری، فرش المپیک 2020 ژاپن و نیمانی NIMANY

اِن اِف تی NFT

NFT (توکن غیر مثلی یا غیر همسان یا به زبان ساده‌تر، توکن منحصر به فرد Non-Fongible Token) به شکل ساده، یک حق مالکیت برای محصولات مختلف به خصوص، آثار هنری است که می‌توان آن را در قالب یک ارز دیجیتال با قیمتی مشخص خرید یا فروخت. هر شخصی که مبلغ تعیین شده برای یک NFT را پرداخت کند مالک آن اثر به حساب می‌آید. معمولا برای خرید NFT‌ها باید به وبسایتهای حراجی که به همین منظور بوجود آمده‌اند مراجعه نمود.

ان‌اف‌تی فرش المپیک 2020 ژاپن

ان‌اف‌تی NFT فرش المپیک 2020 ژاپن
ان‌اف‌تی NFT فرش المپیک 2020 ژاپن

این فرش، اولین اثر هنری ورزشی دیجیتال ایران است که افراد می‌توانند با نصب یک اپلیکیشن، و با اسکن تصاویر مختلف روی فرش، اطلاعاتی را در خصوص حدود 303 موضوعی که روی آن نقش بسته کسب کند. این قالی شامل نقوشی از 28 دوره قبلی المپیک می‌باشد و اطلاعات کامل هر دوره المپیک از جمله اطلاعات مدال‌های توضیع شده، از آن قابل استخراج است. روی این فرش یک کدمربعی (کیو آر کد QR Code) وجود دارد که احتمالا کاربر بتواند با اسکن کردنِ آن، اپلیکیشن مربوطه را دانلود نماید. این فرش قرار است در یکی از وبسایت‌های NFT به حراج گذاشته شود.

نیمانی NIMANY

ان‌اف‌تی نیمانی NIMANY NFT
ان‌اف‌تی نیمانی NIMANY NFT

پیش از این شاهد معرفی و عرضه NFT ایرانی دیگر از سوی نیمانی بودیم. این NFT یک انیمیشن کوتاه با نماد حرف هـ فارسی است که در Makersplace.com عرضه شد. نیمانی یک برند طراحی مد، اکسسوری و پوشاک و مستقر در آمریکاست که مدیریت آن را آقای نیما بهنود به عهده دارد. نیمانی با الهام از حروف و کلمات و اعداد و نگاره‌های مینیاتور فارسی اقدام به طراحی محصولات خود نموده. حرف هـ به شکل واضحی، امضای اغلب طرحهای این برند موفق ایرانی است. نیمانی سابقه همکاری با افراد سرشناس از جمله کانی وِست و فارِل ویلیامز را نیز در کارنامه خود دارد.

نیمانی NIMANY - نیما بهنود و کریستیانو رونالدو
نیمانی NIMANY – نیما بهنود و کریستیانو رونالدو

 

آیا NFT ایرانی دیگری میشناسید؟

سوال، نظر، دیدگاه و کامنت در پایین همین صفحه فراموش نشود
موفق باشید
ارزاخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا