اخبار رمزارزها

سوسیوس، خالق اولین توکن‌های هواداری ورزش و بازی بر بستر ارز دیجیتال چیلیز

سوسیوس (Socios) ادعا دارد که هر هوادار حق دارد هر کجای دنیا که باشد صدای خود را به گوش تیم ورزشی یا بازی محبوب خود برساند و بر تیم مورد علاقه‌اش تأثیر بگذارد، به جوایز VIP و تبلیغات انحصاری دسترسی پیدا کنید و به جامعه جهانی طرفداران بپیوندد. در سوسیوس که یک اپلیکیشن است، شما حق رأی دادن را برای تأثیرگذاری در باشگاه‌های موردعلاقه خود کسب می‌کنید. جایگاه خود را پیدا و حتی جوایز باشگاه را دریافت می‌کنید. اما چگونه؟

سوسیوس که یک نرم‌افزار موبایل برای طرفداران فوتبال است ، با اجازه دادن به شما – ابَر هواداران – برای تصمیم گیری در مورد تصمیمات خاص باشگاه ، شما را به تیمی که دوست دارید نزدیکتر می‌کند. شاید تیم شما بخواهد نماد خود را تغییر دهد. شاید بخواهند نظر شما در مورد طراحی ست لباس و کیت ورزشی باشگاه را بررسی کنند. یا شاید بخواهند بدانند که هواداران دوست دارند در یک رویداد باشگاهی چه کسی را ملاقات کنند – از شما می‌پرسند و به شما گوش می‌دهند. مثل این است که دفتر اداری باشگاه در جیب شما باشد.

جمع آوری توکن هواداری

هر باشگاهی که به Socios.com بپیوندد تعدادی توکن طرفداری ایجاد می‌کند ، (توکن، یک دارایی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است که به شما حق رأی دادن در مورد مسائل باشگاه را می‌دهد). هرچه توکن بیشتری داشته باشید، تاثیر و نفوذ بیشتری خواهید داشت.

تاثیرگزاری

هنگامی که صاحب توکن طرفداری هستید ، به جمع طرفدارانی می‌پیوندید که قدرت تصمیم گیری جمعی آنها مطلق است. تیم‌های شریک سوسیوس با اجرای نظرسنجی‌های الزام آور و غیر الزام آور ، نظر شما را در مورد مسائل باشگاهی جلب می‌کنند – نتایج الزام آور نظرسنجی ، دستورالعملی است که باشگاه‌ها توافق می‌کنند آن را دنبال کنند.

لذت جایزه

علاوه بر حق رأی، توکن هواداری به عنوان “کارت عضویت” شما برای دسترسی به جوایز ، کالاها و تجربیات طرفداری، از جمله دسترسی به تابلوهای امتیازات، بازی‌ها، کالاهای انحصاری ، بازی‌های پیش‌بینی، چالش‌های روز مسابقه و موارد دیگر عمل می‌کند.

نظرسنجی در سوسیوس چگونه کار می‌کند؟

هر یک از باشگاه‌های شریک ما به تعدادی نظرسنجی الزام آور و غیر الزام آور در طول فصل فوتبال متعهد شده‌اند. هر نظرسنجی حداقل دو گزینه خواهد داشت ، بنابراین شما به سادگی انتخابی را که بیشتر از همه دوست دارید انتخاب می‌کنید. با رای گیریِ لازم الاجرا ، این باشگاه موظف است اطمینان حاصل کند که گزینه‌ای که بیشترین تعداد آرا را داشته باشد ، انتخاب خواهد شد. باشگاه‌ها برای سنجش نظر هواداران از نظرسنجی‌های غیر الزام آور نیز استفاده می‌کنند ، اما لزوماً نباید براساس نتیجه عمل کنند. همه نظرسنجی‌ها در یک محیط امن انجام می‌شود و همه آرا در بلاکچین ثبت شده است، بنابراین نتایج شفاف است و قابل تغییر نیست.

موضوع نظرسنجی‌ها توسط باشگاه‌ها تعیین می‌شود. شما می‌توانید در مورد طراحی لباس ، «بهترین بازیکنمسابقه» ، مکان‌های مسابقه برای تور تابستانی ، نماد یا نشان باشگاه و موارد دیگر تصمیم بگیرید.

توکن طرفداری به عنوان «حق رأی» شما عمل می‌کند ، اما به شما امکان دسترسی به جوایز بی نظیر را نیز می‌دهد.

توکن طرفداری یک دارایی دیجیتال است که نشان‌دهنده مالکیت شما در یک حق رأی است. پس از تملک ، آنها تا زمانی که باشگاه در بستر Socios.com باقی بماند یا تا زمانی که تصمیم به فروش آنها نگیرید در اختیار شما باقی می‌ماند. توکن هواداری را می‌توانید در بازارها و اپ لیکیشن‌های ارز دیجیتال یا اپ سوسیوس بخرید یا بفروشید.

در هر نظرسنجی که هر باشگاه منتشر می‌کند ، یک توکن هواداری برابر با یک حق رأی است. توکن طرفداری شما برای نظرسنجی هزینه نمی‌شود ، به این معنی که هنگام رأی دادن ، توکن طرفداری شما کاهش نمی یابد. در واقع ، هرچه بیشتر رای دهید و با برنامه تعامل داشته باشید ، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد و شما را در سطوح مختلفِ عضویت بالا می‌برد.

به عنوان مثال ، اگر صاحب ده توکن هواداری باشید ، رای شما در هر نظرسنجی ده برابر شمرده می‌شود. با این حال ، هر باشگاه قادر است محدودیتی را در تعداد توکن طرفداری که هر شخص می‌تواند داشته باشد، اعمال کند.تا مطمئن شود که هیچ طرفداری نتواند با خرید تعداد زیادی توکن، فرآیند تصمی گیری را تحت کنترل خود درآورد.

مالکیت توکن هواداری به شما اجازه رأی دادن می‌دهد، نه فقط یک بار. بنابراین حتی فقط با یک توکن طرفداری، می‌توانید در هر نظرسنجی که توسط آن باشگاه (باشگاهی که توکن آن را دارید یا خریداری کردید) منتشر می‌شود ، رأی دهید. نشانه‌های طرفداران شما هرگز «خرج» نمی‌شوند ، بنابراین موجودی توکن‌های شما فقط در صورت تصمیم به فروش کاهش می‌یابد.

چگونه می‌توان توکن هواداری را دریافت کرد یا خرید؟

توکن طرفداری را می‌توان مستقیماً از داخل برنامه سوسیوس و از طریق فرایندی که به عنوان «عرضه اولیه توکن» (Fan Token Offering یا FTO®) شناخته می‌شود ، خریداری کرد. Socios.com از یک ارز دیجیتال به نام چیلیز (Chiliz) با نماد CHZ استفاده می‌کند که ابتدا باید آن را بخرید.

قیمت هر توکن طرفداری چقدر است؟

طرفدار بودن می‌تواند گران باشد ، به ویژه هنگامی که شما هزینه بلیط ، عضویت و کالا را در نظر بگیرید. قیمت‌های توکن‌های طرفداری توسط هر باشگاه تعیین می‌شود. اگر Fan Token در بازار درون برنامه به فروش برسد ، قیمت توسط فروشنده تعیین می‌شود و / یا براساس تقاضا و عرضه تعیین می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که قیمت توکن‌های هواداری به ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) مرتبط است و با ارزهای سنتی مانند ریال، پوند ، یورو یا دلار ارتباطی ندارد. ضمناً توکن‌های هواداری با شروع هر فصل ورزشی برای خرید در دسترس خواهد بود.

اگر باشگاه شما هنوز با Socios.com مشارکت نکرده باشد می‌توانید از طریق برنامه یا وبسایت سوسیوس تعهد کنید اولین کسی باشید که توکن هواداری باشگاه خود را خریداری می‌کند. یعنی، توکن‌های آینده را از پیش سفارش دهید یا پیش خرید نمائید. اگر به میزان کافی، هوادارانِ علاقه‌مند ثبت نام کنند، شاید این امر سایر باشگاه‌ها را هم مجاب به عضویت کند.

تعداد توکن‌های هواداری هر باشگاه محدود است و به صورتِ «اولویت-با-اولین-ها» به فروش می‌رسد. اگر این فرصت را از دست بدهید و همه توکن‌های هواداری در طی عرضه اولیه توکن (FTO) به فروش رسیده باشد، می‌توانید از طریق بازارها یا صرافی‌های ارز دیجیتال یا از دیگر دارندگانِ توکن، خرید کنید.در واقع میزان عرضه به باشگاه و اندازه طرفداران باشگاه بستگی دارد. با این حال ، تعداد کل محدود است ، به این معنی که هرگز بیشتر از مقدار عرضه اولیه وجود نخواهد داشت.

ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) چیست؟

اینجا قسمت پیچیده داستان هواداری است! Socios.com بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده و از یک ارز دیجیتال (ارز رمزنگاری‌شده) به نام چیلیز استفاده می‌کند. برخلاف ارزهای فیزیکی مانند تومان، پوند ، یورو و دلاری که در یک فروشگاه یا آنلاین خرج می‌کنید ، ارزهای رمزپایه فقط در فضای دیجیتال وجود دارند و به جای یک مرجع مرکزی مانند بانک، فقط می‌توانند در اپلیکیشن‌ها و وبسایتهای خاصی هزینه شوند.

ارزهای رمزپایه (Cryptocurrencies) از یک شبکه رمزگذاری شده نظیر به نظیر برای ذخیره موجودی شما و همچنین تأیید معاملات استفاده می‌کنند. این شبکه بلاکچین نامیده می‌شود ، می‌توانید آن را یک لیست عظیم عمومی از هر معامله‌ای که انجام شده است در نظر بگیرید (دفتر کل). این زنجیره بلوک در رایانه ذخیره می‌شود (یا گِرِه Node) و لیست فرستنده ، گیرنده ، مقدار و زمان تقریبی هر معامله را به شکل تأیید شده و بدون نام و نشان (بدون قابلیت شناسای ارسال‌کننده و دریافت‌کننده ارز) نمایش می‌دهد. هر معامله جدید یک بلاک (بلوک یا دسته‌ای از اطلاعات …) جدید است و هر بلاک جدید غیرقابل تغییر است ، به این معنی که پس از یک بار تایید و بسته شدن، دیگر تغییر نمی‌کند.

تمام هدف بلاکچین این است که به مردم اجازه می‌دهد داده‌های ارزشمند را به روشی ایمن و ضد دستکاری به اشتراک بگذارند. بلاکچین‌ها داده‌ها را با استفاده از فرمولهای ریاضی پیچیده و قوانین نرم‌افزاری نوآورانه ذخیره می‌کنند که دستکاری آنها برای مهاجمین (هکرها Hackers)بسیار دشوار است. علاوه بر این ، بلاکچین با استفاده از توزیع دفتر عمومی اطلاعات در یک شبکۀ نظیر به نظیر، بدون حتی یک ایراد، امنیت و یکپارچگی اطلاعات را تضمین می‌کند.

برای همین در سوسیوس هم از بلاکچین استفاده می‌شود زیرا این عملی ترین روش برای حفظ یکپارچگی رأی دادن به نحوی است که حق رأی به یک موجودیت دیجیتال یعنی توکن، نسبت یا نظیر داده شود.

 

چگونه می‌توان چیلیز CHZ خرید؟

ارز دیجیتال چیلیز CHZ را می‌توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال یا بازارهای معاملاتی ارز دیجیتال مستقینا با ریال یا دلار یا تتر (Tether) خریداری نمائید. ضمنا در برخی از کیف پول‌های ارز دیجیتال مانند تِراست وَلِت (Trust Wallet)، امکان سواپ کردن (جابجا کردن) برخی ارزهای دیجیتال مانند بایننس‌کوین (BNB) با چیلیز وجود دارد.

 

برخی از توکن‌های هواداری فعلی:

 • توکن هواداری تیم فوتبال یوونتوس (JUV$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 یورو
 • توکن هواداری تیم فوتبال آث میلان (ACM$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 200 چیلیز
 • توکن هواداری تیم فوتبال اینترمیلان (INTER$) – به زودی
 • توکن هواداری تیم فوتبال آ اس رم (ASR$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 یورو
 • توکن هواداری تیم فوتبال بارسلونا (BAR$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 یورو
 • توکن هواداری تیم فوتبال اتلتیکو مادرید (ATM$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 یورو
 • توکن هواداری تیم فوتبال گالاتاسرای (GAL$) -قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 لیر ترکیه
 • توکن هواداری تیم فوتبال منچستر سیتی (CITY$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 200 چیلیز
 • توکن هواداری تیم فوتبال آرسنال (AFC$) – به زودی
 • توکن هواداری تیم فوتبال پاری سن ژرمن (PSG$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 یورو
 • توکن هواداری لیگ حرفه‌ای (PFL$) – قیمت پایه در روز عرضه اولیه: 2 یورو
 • توکن هواداری مسابقات وزن آزاد یو اف سی (UFC$) – به زودی

 

برخی از شرکا و همکاران سوسیوس در ورزش فوتبال

توکن‌های هواداری فوتبال
توکن‌های هواداری فوتبال

 

برخی از شرکا و همکاران سوسیوس در صنعت بازی

توکن‌های هواداری صنعت بازی
توکن‌های هواداری صنعت بازی

 

برخی از شرکا و همکاران سوسیوس در مسابقات و ورزش‌های رزمی

توکن‌های هواداری مسابقات و ورزش‌های رزمی
توکن‌های هواداری مسابقات و ورزش‌های رزمی

 

برخی از شرکا و همکاران سوسیوس در مسابقات اتومبیل رانی و موتورسواری

توکن‌های هواداری مسابقات اتومبیل رانی و موتورسواری
توکن‌های هواداری مسابقات اتومبیل رانی و موتورسواری

 

برخی از شرکا و همکاران سوسیوس در مسابقات کریکت

توکن‌های هواداری مسابقات کریکت
توکن‌های هواداری مسابقات کریکت

 

برخی از شرکا و همکاران سوسیوس در مسابقات بسکتبال

توکن‌های هواداری مسابقات بسکتبال
توکن‌های هواداری مسابقات بسکتبال

 

سوال، نظر، دیدگاه و کامنت در پایین همین صفحه فراموش نشود
موفق باشید
ارزاخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا