نسل سوم وب

دامنه بلاکچینی crypto. یا دامنه وب۳

دامنه غیرمتمرکز Web 3

دامنه بلاکچینی در حقیقت یک NFT است که در کیف پول ارز دیجیتال شما ذخیره شده است.

دامنه‌های بلاکچین دو مورد استفاده منحصر به فرد دارند:

1. آدرس‌های رمز ارز را با نام‌های قابل خواندن توسط انسان جایگزین می‌کند.

در حال حاضر روش پرداخت یا انتقال ارز دیجیتال به دیگران اینطور است که آدرس کیف پول ارز دیجیتالِ او را بخواهید ، و ایشان نیز وارد کیف پول خود می‌شوند و آدرس خود را کپی می‌کنند ، آن را از طریق ایمیل یا یک پیام‌رسان، برای شما ارسال می‌کنند ، شما نیز ایمیل یا پیام آنها را باز می‌کنید ، آدرس را در کیف پول خود کپی / جای گذاری می‌کنید و پرداخت یا انتقال را انجام می‌دهید.

با یک نام دامنه بلاکچینی ، این حالت به این صورت است که شما آدرس‌های کیف پول ارز دیجیتال خود را به دامنه خود وصل کنید و به دوست خود یا طرف فرستنده میگوئید که با تایپ کردن، نام دامنه شما را وارد کند. به طور مثال به جای ارسال آدرس کیف پول زیر:

0x1jrzptuugii388wdtq4kgzuc055heeawd704f9a

چنین آدرسی برای طرفِ فرستنده ارسال می‌کنید:

mahdibml.crypto

2. وب‌سایت‌های غیرمتمرکز را امکان پذیر می‌کند

از دامنه‌های بلاکچین می‌توان برای ساخت وب‌سایت‌های غیرمتمرکز در اینترنت یا وب غیرمتمرکز استفاده کرد. دارایی‌های دامنه سنتی توسط متولیانی مانند Godaddy و Google Domains به نیابت و به نمایندگی از طرف شما حفظ و نگهداری می‌شوند. اما دامنه بلاکچین در کیف پول ارز دیجیتال شما ذخیره شده و توسط شما کنترل می‌شود بنابراین هیچ شرکت یا حکمی از دادگاه نمی‌تواند آن را از شما بگیرد.

برای مرور اینترنت غیرمتمرکز و بازدید از چنین وب‌سایت‌هایی مس توانید از ابزارهای زیر استفاده نمائید:

Opera For Android
Unstoppable Extension (Chrome and Brave)
Unstoppable Demo Browser

دامنه بلاکچینی یا دامنه غیرمتمرکز Web 3 چگونه جایگزین آدرس ارز رمزنگاری‌شده (ارز دیجیتال) با نام قابل خواندن توسط انسان می‌شود؟

شما خودتان دامنه را کنترل می‌کنید بنابراین تنها شخصی هستید که می‌توانید ارزهای رمزپایه را با آن مرتبط کنید و آدرس رمز ارز خود را بر روی خود بلاکچین وارد کنید. وقتی شخصی دامنه شما (به طور مثال arzakhbar.crypto) را در کیف پول خود تایپ می‌کند ، کیف پول آن دامنه را در بلاکچین جستجو می‌کند ، آدرس مناسب را پیدا می‌کند و ارز دیجیتال را ارسال می‌کند. به همین سادگی.

درباره Unstoppable Domains

Unstoppable Domains یک شرکت مستقر در سانفرانسیسکو است که دامنه‌ها را در بلاک‌چین ایجاد می‌کند. این شرکت توسط Draper Associated و Boost VC پشتیبانی می‌شود و از بنیاد اتریوم Ethereum و بنیاد زیلیکا Zilliqa کمک مجوز دریافت کرده است.

Unstoppable Domains تاکنون بیش از 200000 دامنه ثبت کرده است! ویژگی‌های این نوع وب‌سایت‌ها به شرح زیر است:

  • روش پرداخت: از دامنه‌ها می‌توان به عنوان درگاه پرداخت برای پرداخت‌های ارزهای رمزپایه استفاده کرد. این انتقال‌های ارزان و سریع از هرجای دنیا به هرجای دنیا قابل انجام هستند.
  • وب‌سایت‌های غیرقابل تعلیق: دیگران نمی‌توانند محتوایی را که در وب‌سایت خود نشان می‌دهید کنترل کنند.
  • ریشه جایگزین: توسط ICANN اداره نمی‌شوند و نیازی به تأیید ندارند.
  • بدون متولی: دامنه‌های بلاکچین توسط مالکِ آن ذخیره، حظ و نگهداری می‌شوند. هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند آنها را جابجا یا تصرف کند.
  • بدون نیاز به تمدید سالانه: یک بار پرداخت کنید و دامنه مال شماست… برای همیشه.
  • نقل و انتقالات دامنه: دامنه‌های بلاکچین برای مبادله ایمن دامنه یا وجوه، به نماینده یا ناظر نیاز ندارند. این انتقال می‌تواند در کمتر از 1 دقیقه انجام شود ، از هرجای دنیا به هرجای دنیا.

برای مشاهده آموزش نحوه انتقال دامنه بلاکچینی و دامنه‌های Web3 به این مقاله رجوع نمائید:

انتقال دامنه وب۳ چگونه است

سوال، نظر، دیدگاه و کامنت در پایین همین صفحه فراموش نشود
موفق باشید
ارزاخبار

این مطلب چقدر براتون جالب یا مفید بود؟

امتیاز کاربران: 4.65 ( 6 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا