مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 13: سرمایه‌گذاری در بیتکوین

سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

دوستان،
شما دو هفته گذشته را صرف یادگیری نحوه عملکرد بیت‌کوین و دلیل کارکرد آن کرده‌اید. در این هفته آخر، در مورد آنچه بیت‌کوین می‌تواند برای شما انجام دهد بحث خواهیم کرد، اما مهمتر از آن، آنچه بیت‌کوین می‌تواند برای جهان انجام دهد.
شاید شما یک متخصص باتجربه بیت‌کوین هستید و کیف پول‌های بیت‌کوین را در سرتاسر جهان پنهان کرده‌اید، مانند برخی از افرادی که بیت‌کوین را در زمانی که فقط 900 دلار بود، خریداری کردند.
یا شاید شما به تازگی متوجه شده‌اید که بیت‌کوین چیست.
در هر صورت، بیت‌کوین چیزی است که برای همه قابل دسترسی است – بدون توجه به وضعیت اجتماعی یا مالی شما.
بسیاری از بانک‌ها و کارگزاران بزرگ به مردم می‌گویند که فقط ثروتمندترین، «معتبرترین» و خاص ترین مشتریان آنها به این طبقه یا کلاس داراییِ نسبتاً جدید دسترسی دارند. این یک ترفند مضحک توسط سیستم مالی قدیمی است که همچنان به طور ناعادلانه مشارکت ِبرابر در خدمات مالی را که باید برای همه قابل دسترسی باشد، نفی می‌کند. خوشبختانه، بیت‌کوین برای استفاده یا مشارکت افراد نیازی به مجوز ندارد.

دقیقا در چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنیم؟

در حال حاضر، بیت‌کوین هنوز توسط برخی به عنوان یک طبقه دارایی پرخطر و پر نوسان تلقی می‌شود که فرد در آن سرمایه‌گذاری می‌کند و امیدوار است که بازده قابل توجهی داشته باشد. در حالی که فرهنگی در بیت‌کوین وجود دارد که به شما می‌گوید «خرید کن و نگه دار»، افراد زیادی وجود دارند که فعالانه معامله‌گری می‌کنند، کوتاه مدت نگهداری می‌کنند یا از بیت‌کوین به عنوان ابزاری برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند.
در حالی که شما باید به تحقیقات خود ادامه دهید و تصمیمات مالی‌ای را بگیرید که به بهترین وجه برای شما مناسب است، اگر آماده خرید، فروش یا تراکنش بیت‌کوین هستید، من نحوه انجام همه این کارها را گام به گام شرح خواهم داد.

نحوه خرید بیت‌کوین

ساده‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین،  از طریق صرافی است. می‌توانید از هر صرافی‌ای که می‌خواهید استفاده کنید (مانند Strike، و CashApp برای مبتدیان عالی است)، اما گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که هنگام انتخاب یک صرافی، مطمئن شوید که صرافی‌ای را انتخاب می‌کنید که به شما امکان می‌دهد بیت‌کوین خود را از صرافی منتقل کنید. این بدان معناست که شما نباید هیچ بیت‌کوینی را از Robinhood یا صرافی‌های مشابه خریداری کنید، زیرا برای برداشتن پول خود از صرافی باید بیت‌کوین خود را بفروشید.

هنگامی که از یک صرافی خرید می‌کنید، باید فرآیندی به نام KYC (مشتری خود را بشناسید) طی کنید. این فرآیند به شماره تامین اجتماعی، عکس شناسنامه و عکس چهره شما نیاز دارد تا ثابت کند که شما خودتان هستید. بسیاری از بیت‌کوینرها بیشتر از آنچه که این صرافی‌ها بتوانند، نگران حفظ حریم خصوصی و امنیت خود هستند، بنابراین تصمیم می‌گیرند بیت‌کوینِ «غیر KYC» را مستقیماً از اشخاص دیگر در وب‌سایت‌هایی مانند Bisq خریداری کنند.

پس از خرید بیت‌کوین، باید بیت‌کوین خود را به ولت شخصی خود بفرستید، که فردا آن را بررسی خواهیم کرد. این برای محافظت از بیت‌کوین شما فقط در صورت هک شدن یک صرافی است – در حالی که احتمال وقوع این اتفاق هر روز کمتز از دیروز می‌شود، اما این تراژدی قبلا چندین بار رخ داده است.

دلایل سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

خوب، جدای از اینکه از نظر فلسفی و اقتصادی سالم است، چرا کسی باید بیت‌کوین بخرد؟ خرید بیت‌کوین به معنای ذخیره ثروت برای خود یا خانواده است و این به نفع بعضی‌ها نیست!

از آنجایی که داستان تورم در طبقه کارگر آمریکایی جریان دارد و تورم فوق العاده کل کشور را کبود می‌کند، مهم است که از آینده خود قبل از کبود شدن محافظت کنید. ایجاد ثروت نسلی ممکن است برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما آسان‌تر بوده باشد، اما آنهایی که امروز بزرگ می‌شوند، شهریه‌ها، املاک و مستغلات و هزینه‌های زندگیِ بسیار بالایی را می‌بینند که با میزان افزایش دستمزد همخوانی ندارد. با خرید بیت‌کوین، از خود و خانواده خود در برابر کاهش ارزش پول محافظت می‌کنید.

نکات مهم سرمایه‌گذاری

سلب مسئولیت: هیچ یک از اینها توصیه مالی نیست. من شخصا مالک بیت‌کوین هستم و به موفقیت بلندمدت آن اعتقاد دارم. با این حال، با هر سرمایه‌گذاری، مهم است که بررسی‌های لازم را انجام دهید و بدانید دقیقاً چه چیزی می‌خرید. با این گفته، بسیاری از مشاوران مالی امروز به شما می‌گویند که به طور قابل توجهی ایده خوبی است که حداقل درصد کمی از سرمایه‌گذاری‌های خود را به بیت‌کوین اختصاص دهید. به این ترتیب، شما از ریسک کم با پتانسیل بازده آتی بالا استفاده می‌کنید.

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا