آموزش ارزهای دیجیتال و بلاکچینارز دیجیتالکیف پول (وَلِت)

کیف پول‌های wallet ارزدیجیتال solana

کیف پول‌های sol

کیف پول های زیادی برای سولانا موجود نمی باشد و تنها گزینه کیف پول نرم افزاری  تراست ولت است. در بین کیف پول های سخت افزاری می توان به کیف پول Leder Nano S اشاره کرد که از کوین SOL هم پشتیبانی می کند.جالب است که بدانید این کیف پول تحت وب نیز توسط جامعه ارز دیجیتال سولانا ملقب به SolFlare، برای این ارز دیجیتال ارائه شده است.

برای ذخیره کوین های سولانا خود نیاز به کیف پول دارید. کیف پول ها این امکان را به شما می دهند تا ارز های خود را در جایی امن و مطمئن نگه دارید. این کیف پول ها انواع مختلفی دارند مثل کیف پول های سخت افزاری، کیف پول های نرم افزاری، کیف پول های کاغذی و کیف پول های تحت وب، که در ادامه چند کیف پول مناسب با رمز ارز سولانا اشنا خواهیم شد:

  • کیف پول Ledger: یک کیف پول سخت افزاری است که امنیت بسیار بالایی دارد و دو مدل Ledger Nano S و Ledger Nano X موجود است و این کیف پول به دلیل آفلاین بودن امنیت بسیار بالایی دارد.
  • کیف پول TREZOR: این کیف پول هم از نوع سخت افزاری است  و در دو مدل TREZOR T و TRZOR ONE موجود می‌باشد.
  • کیف پول KeepKey: این کیف پول هم یک کیف پول سخت افزاری دیگر است که برای ذخیره سازی رمز ارز سولانا بسیار مناسب است .
  • کیف پول Coinomi: این کیف پول برعکس سه مورد بالا کیف پول نرم افزاری است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و برای ذخیره کوین های سولانا بسیار مناسب است.

آیا استخراج سولانا و ارز دیجیتال SOL ممکن است؟

 

با توجه به توضیحاتی که دادیم در موضوع ساز و کار رمز ارز سولانا متوجه شدیم که این رمز ارز از الگوریتم اثبات سهم به منظور اجماع استفاده می کند.از طرفی فرآیند”استخراج” و دریافت یک رمز ارز در قبال انجام  برای حل مسائل ریاضی در پروژه های بلاک چینی،به آن ها محدود می شود که از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof Of Work)  این ارز دیجیتال استفاده می کند. به عنوان مثال، بیت کوین را شما میتوانید از طریق دستگاه های ماینینگ و با حل کردن مسائل هر ارز دیجیتال بیت کوین را به دست آورید و هم چنین می توانید با مشارکت در شبکه و ساخت بلاک های بیت کوین را دریافت کنید.

شما دیگر در این شبکه ها نمی توانید با خرید دستگاه های ماینینگ ارز سولانا را استخراج کنید ولی می توانید در این نوع رمز ارز ها سرمایه گذاری کنید و پاداش های رمز ارز را از شبکه ها دریافت کنید و این ارز ها بین سپرده گذاران پخش می شود و به سرمایه گذاری استیکینگ گفته می شود این استیکینگ ها را که به دست بیاورید در کیف پول های معتر نگهداری می شود.

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا