معرفی رمزارزها

رمزارز الین ورلدز تریلیوم Alien Worlds Trilium TLM

ارز دیجیتال اِلیِن وُرلدز تریلیوم و توکن Alien Worlds Trilium TLM چیست؟

در آوریل 2021 بازی Alien Worlds رمزارز خود را با نام تریلیوم در صرافی بایننس لیست کرد و سپس در این پلتفرم شروع به قیمت گزاری و ثبت رکوردهای قیمتی این رمزارز نمود. ارز تریلیوم بر بستر اتریوم قرار دارد که پس از لیست شدن در صرافی بایننس به بستر اسمارت چِین بایننس انتقال یافت.

Alien world یک اقتصاد شبیه‌سازی شده است که بازیکنان در آن با استفاده از NFT ها می‌توانند به رقابت بپردازند. در متاورس،رقابت اقتصادی و همکاری بین بازیکنان مورد تشویق قرار میگیرد که با اتگیزه دادن به بازیکنان برای رقابت برای منابع کمیاب تریلیوم(TLM) انجام می‌شود.

TLM برای کنترل سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز رقابتی(Planet DAOs) و دسترسی به باز بیشتر مورد نیاز است.بنابراین با توجه به انگیزه و سازوکارهای رقابتی،بازیکنان بر سر بدست آوردن TLM بیشتر رقابت می‌کنند که سبب رقابت شدید  و همکاری بین سهام داران می‌شود.

در متاورس Alien Worlds ، بازیکنان می‌توانند NFT (موارد بازی دیجیتال) را برای استخراج تریلیوم TLM ، درگیری‌ها و چالش‌های درون بازی به دست آورند. نوع NFT به دست آمده توسط بازیکن بستگی به سبک بازی بازیکن و استراتژی وی دارد.

چطور تریلیوم بخرم ؟

به روشهای مختلف می‌تونید تریلیوم بخرید. خرید TLM از افراد حقیقی مثل فامیل، دوست، آشنا و … خرید از اشخاص مجازی در فضای مجازی، خرید از صرافی‌های آنلاین ارز‌های دیجیتال. در در ادامه مفصل در مورد هر کدام پرداخته شده لطفا با ما همراه باشید.

خرید تریلیوم از افراد حقیقی یا مجازی

در این روش به روال سنتی، با شخصی که ارز TLM داره و قصد فروش تریلیوم کرده، قرار می‌ذارید و بعد از تعیین قیمت tlm ، در ازای پرداخت مقدار پول مورد توافق، خرید تریلیوم انجام میدید. این قرار می‌تونه حضوری باشه یا در فضای مجازی باشه. پرداخت هم می‌تونه به صورت پول نقد باشه یا به صورت واریز به حساب طرف مقابل. این روشی متداول و سنتی در اکثر معامله‌های ماست، اما وقتی پای ارز‌های دیجیتال میاد وسط شرایط فرق می‌کنه و سر و کلهٔ کلاهبرداران با انواع روش‌های کلاهبرداری پیدا میشه و این روش رو به روشی پر درد سر با ریسک‌های مالی و حتی جانی تبدیل میکنه. دیروز در بخش خبری یه مجله می‌خوندم که یه آقایی که تازه وارد بازار رمز ارزها شده، در فضای مجازی با گروهی که خودشونو معامله‌گر ارز دیجیتال معرفی کردن آشنا میشه. این آقا میبینه که قیمت Trilium اون‌ها خیلی ارزون تر از جاهای دیگه ست. با طمع رسیدن به سود زیاد با این گروه وارد معامله میشه. به هر نحوی  پول زیادی جور می‌کنه و به حسابشون می‌زنه به امید دریافت TLM. اما هر چی منتظر میشه چیزی به کیف پولش نمیاد و بعد با حساب کاربری مسدود شدهٔ خودش مواجه میشه و متوجه میشه که معامله‌گری در کار نبوده و به گروهی کلاهبردار که از سادگی و نا آگاهی اون سوء استفاده کردن، اعتماد کرده. اما پشیمونی سودی نداره. آبی که به جوی رفته رو نمیشه برگردوند. این تنها یه مورد از صدها نوع کلاهبرداری به این شیوه هستش. لطفا از معامله به روش سنتی دوری کنید و به هیچ وجه وارد این نوع معامله‌ها نشید. پس راهکار چیه؟

خرید TLM از صرافی‌های آنلاین

برای خرید هر چیزی باید به مکان مخصوصش رفت. مثلا برای خرید طلا به طلا فروشی، برای خرید سهام به بازار بورس و … میریم. صرافی‌های معتبر آنلاین ارز دیجیتال هم مکانی امن و مطمئن برای خرید تریلیوم هستش. این صرافی‌ها با پشتیبانی 24 ساعته به کاربرانشون، امکان خرید و فروش مطمئن در بستری امن رو ایجاد می‌کنه. شمام اگه آرزوی معامه گر شدن دارین، توصیهٔ ما خرید و فروش TLM در صرافی‌های آنلاین هست.

چطور TLM بفروشم؟

همهٔ کسانی که معامله‌گر ارز‌های دیجیتال میشن، به امید کسب سود بیشتر و به اصطلاح پولدار شدن وارد این دنیا میشن. پس لازمه به موقع خرید تریلیوم داشته باشن و در وقت مناسب اقدام به فروش تریلیوم کنن. در بحث فروش هم روش‌های مختلفی داریم. فروش TLM به افراد حقیقی و یا مجازی در دنیای مجازی و فروش ارز به صرافی‌های آنلاین. در ادامه به آنالیز هر کدوم از این روش‌ها پرداخته شده.

فروش تریلیوم به افراد حقیقی و مجازی

در این روش کسی که ارز رو در اختیار داره و تعیین‌کننده ی قیمت تریلیوم هست، اقدام به فروش تریلیوم میکنه. به این صورت که در ازای دریافت مبلغ مورد توافق ارز رو به کیف پول طرف مقابل انتقال میده. ولی همانند بحث خرید تریلیوم، این روش به هیچ وجه توصیه نمیشه. اگه می‌پرسین چرا؟ باید خدمتتون عرض کنم در صورتی که طرف مقابل پول دزدی یا فیشینگی که مد این روزای دنیای ما شده، از بابت خرید TLM به حساب شما واریز کنه، اون وقت به بد درد سری می‌افتید. باید جوابگوی قانون باشید. آخر این ماجرا هم به برگردوندن این پول به صاحب اصلیش ختم میشه. در بازار ارز دیجیتال اصلا و اصلا وارد معامله با افراد حقیقی یا مجازی نشید.

فروش تریلیوم به صرافی‌های آنلاین

بهترین جا برای فروش ارز تون، صرافی‌های آنلاینه. این صرافی‌ها که قانونی هستن، با سختگیری‌هایی که موقع ثبت نام افراد در بخش احراز هویت دارن، اجازه نمیدن پول فیشینگی وارد حسابشون بشه. اگه هم به فرض محال این اتفاق افتاد، این صرافی هست که جوابگوی قانون هست و هیچ درد سری متوجه شما نیستش.

البته این صحبتا در مورد صرافی‌های ایرانی صدق میکنه. درسته که صرافی‌های معتبر و مشهور خارجی فراونه، ولی این صرافی‌ها ایرانیا رو پشتیبانی نمی کنن. اگه در این صرافی‌ها خرید تریلیوم یا فروش تریلیوم داشته باشین، خطر مسدود شدن اکانتتون وجود داره و در این صورت دسترسی به سایتشون براتون غیر ممکنه. ما توصیه می‌کنیم از صرافی‌های معتبر ایرانی برای خرید و فروش ارز استفاده کنید. یکی از این صرافی‌ها صرافی ایران بایننس هستش.

صرافی ایران بایننس | بایننس ایرانیان

صرافی ایران بایننس از اول شروع بازار رمز ارزها در این حوزه فعالیت خودشو شروع کرده. صرافی ارز دیجیتال ایران بایننس  بر دانش بومی و نیروی جوان با انگیزه تکیه داره تا بتونه راهکار‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در بازار‌های جهانی ارائه بده. در این راه هم تونسته اعتماد جمع کثیری از مخاطباشو در حوزهٔ ارز دیجیتال بدست بیاره و با ارائهٔ بهترین پشتیبانی موفق شده رضایت کاربراشو جلب کنه. با ثبت نام در سایت ما به خانوادهٔ بزرگ ایران بایننس ملحق بشین و با آگاهی از قیمت تریلیوم در هر ساعت از شبانه روز و خرید TLM و فروش تریلیوم و دیگر ارز‌های دیجیتال، موفقیت روز افزون کسب کنین.

ویژگی منحصر به فرد تریلیوم

تریلیوم(TLM) رمزارز اختصاصی Alien Worlds است و برای موارد زیر استفاده می‌شود:

1-حاکمیت سیارات:دارندگان توکن تریلیوم می‌توانند در حاکمیت و اداره سیارات شرکت کنند و در مورد جوایز احتمالی رای دهند.

2-استیکینگ:سهام داران تریلیوم در هر یک از 6 سیاره می‌توانند در استخراج TLM و NFT شرکت کنند.

3-ارز درون بازی: بازیکنان Alien Worlds برای خرید و به روزرسانی موارد ، پیوستن به مسابقات و نبردها به TLM نیاز دارند.

4-مشوق بازی: کاربران فعال ممکن است به عنوان بخشی از جوایز مشارکت ، TLM کسب کنند.

5-خرید NFT: بازیکنان برای خرید موارد درون بازی که به عنوان NFT ضرب می‌شوند به TLM نیاز دارند.

پروتکل Alien Worlds چیست؟

پروتکل Alien worlds یک پروژه دیفای در حوزه توکن‌های غیر قابل تعویض است که رقابت‌ها و همکاری‌های اقتصادی بین بازیکنان را در این بازی شبیه‌سازی کرده است. این موضوع به واسطه ترغیب بازیکنان برای به دست آوردن تریلیوم یا همان توکن TLM محقق شده است. با استفاده از این توکن می‌توان سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز را کنترل کرد و به سایر امکانات بازی دسترسی پیدا کرد.

پروتکل Alien Worlds چیست؟

بازیکنان در متاورس Alien worlds، می‌توانند با استفاده از توکن‌های NFT به استخراج تریلیوم بپردازند، در جنگ‌ها شرکت کنند و ماموریت‌های مختلف بازی را تکمیل کنند. بر اساس استراتژی هر بازیکن، می‌توان این توکن‌های غیر قابل تعویض را خریداری کرد و یا آنها را به نحوی دیگر به دست آورد. علاوه بر آن، بازیکنان می‌توانند با شرکت در حاکمیت متاورس Alien Worlds، شورایی متشکل از ۶ سازمان خودمختار را انتخاب کنند و از این طریق، در تعیین ادامه مسیر بازی نقش داشته باشند.

برخی از اصطلاحات بازی Alien Worlds

  • Planet سیاره‌ها زیربنای اصلی این بازی هستند. هر سیاره یک سازمان مستقل غیرمتمرکز توکنیزه شده است. در زمان راه‌اندازی این پروژه، ۶ سیاره اصلی وجود داشته است. سیاره‌های جدید تنها توسط فدراسیون قابل ایجاد شدن هستند که برای آنها قرارداد هوشمندی تعبیه می‌کند تا با استفاده از آن، بتوانند عملیات استخراج و بازی‌های متنوع را اجرا کنند. آنها روزانه مقدار مشخصی توکن تریلیوم دریافت می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که آن را چگونه بین بازیکنان تقسیم کنند.
  • Federation فدراسیون متشکل از بنیان‌گذاران متاورس Alien Worlds یعنی گروه داکوکو است که در ادامه به معرفی آنها پرداخته‌ایم. این فدراسیون، NFTهای اصلی را عرضه می‌کند و به سیاره‌ها اجازه می‌دهد که به عضویت فدراسیون درآیند. علاوه بر آن توکن‌های تریلیوم جدید در قرارداد هوشمند “Federation” صادر می‌شود.
  • Explorer جستجوگرها همان بازیکنان هستند. جستجوگرها می‌توانند با سپرده‌گذاری TLM در هر سیاره، به یک عضو با حق رای جهت تصمیم‌گیری تبدیل شوند. این سپرده گذاری محدود به یک سیاره نخواهد بود.
  • Land زمین‌ها به یک سری توکن NFT گفته می‌شود که نماینده بخشی از یک سیاره در این بازی هستند. برای استخراج به زمین نیاز است. اگر صاحب زمین باشید می‌توانید خودتان استخراج کنید و یا از دیگران بابت استخراج در زمین شما، درآمد داشته باشید.
  • Tools ابزارها نیز یک سری NFT هستند که با کمک آنها می‌توان در بخشی از زمین‌ها به استخراج توکن TLM پرداخت.
  • Minion پیشکاران نیز توکن‌هایی از جنس NFT هستند که برای مبارزات از آنها استفاده می‌شود.
  •   Weapon  سلاح‌ها توکن‌هایی NFT هستند که در جنگ‌ها از آنها استفاده می‌شود. سلاح‌ها امتیازهای متفاوت دفاعی و حمله دارند.

 

 زیرساخت‌های فنی پروتکل Alien Worlds

پروتکل متاورس Alien Worlds روی سه شبکه اتریوم، بایننس اسمارت چین و WAX اجرا شده است و توکن تریلیوم TLM را روی هر سه شبکه راه‌اندازی کرده است. بلاکچین BSC از عملکرد سپرده‌گذاری (استیکینگ) ماموریت‌ها پشتیبانی می‌کند و این امکان را برای هولدرهای توکن تریلیوم با استاندارد BEP-20 فراهم می‌آورد.

توکن‌های NFT این پروژه توسط این دو شبکه پشتیبانی می‌شوند و داده‌های مرتبط با تصویر هر کدام از آنها، در سیستم توزیع فایل همتا به همتا (IPFS) ذخیره می‌شود. این ویژگی غیرمتمرکز بودن داده‌های تصویر را ضمانت می‌کند و به برنامه‌های دیگر امکان اتصال به عملگرهای روی زنجیره را فراهم می‌سازد تا بتوانند فعالیت‌های زیر را به درستی پیاده‌سازی کنند:

  • امکان ایجاد مسابقات توسط کاربران بر اساس استخراج در پروتکل Alien worlds
  • اتصال سرورهای سایر بازی‌ها مانند Minecraft به روند بازی Alien Worlds و پاداش‌های آن.

 

جامعه طرفداران Alien worlds

جامعه طرفداران این پلتفرم در شبکه اجتماعی Discord با ۱۸ زبان رسمی دنیا فعال است. تیم این پروتکل درصدد توسعه استراتژی‌های خود در کشورهای انگلیسی زبان، چین، روسیه، ژاپن و ترکیه است. بومی‌سازی این بازی نیز از نقاط مورد توجه این تیم است.

یکی دیگر از برنامه‌های در دست اقدام، توافقاتی برای تبدیل آی‌پی‌های معتبر به توکن NFT است که این توکن‌ها دارای داستان در جریان بازی باشند و برای آنها عملکردهایی تعریف شده باشد.

 

خرید و فروش Alien worlds در ایران بایننس

برای خرید الین وردز از سایت ایران بایننس یا فروش الین وردز باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و به اتمام رسانید:

ورود به صفحه ثبت نام در سایت ایران بایننس به آدرس (ثبت نام در بایننس) و ثبت نام با اطلاعات و مشخصات واقعی خودتان
ارسال مدارک احراز هویت و اطلاعات بانکی
ورود به بخش فروش یا خرید ارز دیجیتال
انتخاب “الین وردز | Alien Worlds | TLM” و ورود آدرس کیف پول الین وردز و انتخاب شبکه انتقال ارز
وارد کردن میزان خرید یا فروش الین وردز
تکمیل خرید و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش
تسویه خودکار و دریافت الین وردز یا ریال

فرآیند خرید ارز الین وردز یا فروش ارز الین وردز در ایران بایننس کاملا خودکار و سیستمیک انجام گرفته و کل میزان فاکتور شده به کیف پول الین وردز شما بلافاصه پس از پرداخت منتقل خواهد شد. قبل از خرید TLMکیف پول با پشتیبانی از ارز دیجیتال Alien Worlds را بسازید تا هنگام خرید آدرس کیف پول خود را وارد نمایید.

خرید Alien worlds

برای خرید الین وردز از صرافی ارز دیجیتال ایران بایننس بعد از ثبت نام و احراز هویت مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

ورود به پنل کاربری ایران بایننس
ورود به خرید ارز دیجیتال از منو سمت راست پنل
انتخاب ارز دیجیتال “الین وردز | Alien Worlds | TLM”  از لیست ارزها
وارد کردن آدرس کیف پول الین وردز
انتخاب شبکه انتقال با کمترین کارمزد (توجه کنید که کیف پول شما شبکه انتخابی را پشتیبانی کند)
وارد کردن مقدار الین وردز درخواستی یا مبلغ سفارش
کلیک بر روی تکمیل خرید و بررسی فاکتور
انتخاب کارت بانکی جهت پرداخت مبلغ سفارش TLMو ثبت کد تخفیف در صورت وجود
کلیک بر روی پرداخت و ورود به صفحه درگاه پرداخت آنلاین

بعد از پرداخت و ثبت سفارش خرید ارز دیجیتال الین وردز در ایران بایننس پس از حداکثر 5 دقیقه ارز دیجیتال الین وردز را در کیف پول خود دریافت خواهید کرد. ایران بایننس برای کاربران خود سطوح مختلف کاربری تعریف کرده است و با افزایش سطح کاربری شما در ایران بایننس امکانات و مزایای بیشتری برای شما فعال خواهد شد. توجه کنید که قبل از خرید الین وردز احراز هویت فقط یک بار انجام گرفته و در صورتیکه بخواهید دوباره Alien Worlds خرید کنید نیاز به احراز هویت مجدد نیست. انتقال TLM به کیف پول شما 24 ساعته و حتی در روز‌های تعطیل بصورت آنی انجام میپذیرد. علاوه بر امکان خرید Alien Worlds در ایران بایننس بیش از 1000 ارز دیجیتال دیگر نیز امکان خرید دارن که با مراجعه به خرید ارز دیجیتال می‌توانید لیست این ارزها را مشاهده نمایید.

فروش Alien worlds

فروش الین وردز در ایران بایننس به سادگی هر چه تمام انجام گرفته و در کمتر از چند دقیقه انجام میپذیرد. برای فروش الین وردز در صرافی ایران بایننس مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت نام، احراز هویت و ورود به پنل کاربری
انتخاب فروش ارز دیجیتال از منو کاربری
انتخاب ارز دیجیتال “الین وردز | Alien Worlds | TLM”  از لیست ارزها
کپی کردن آدرس کیف پول الین وردز ایران بایننس و انتقال میزان فروش TLMبه این کیف پول
کلیک بر روی “ثبت و ادامه”
ورود مقدار دقیق همراه با اعشار الین وردز انتقال داده شده
انتخاب کارت بانکی برای تسویه مبلغ
ورود آدرس کیف پول TLMخودتان
کلیک بر روی “ثبت و ادامه”
ورود TxId یا هش تراکنش در صورت وجود و کلیک بر روی بررسی انتقال

در صورت تایید انتقال و دریافت Alien Worlds توسط سیستم ایران بایننس مبلغ فاکتور شده در بازه زمانی ده دقیقه تا 24 ساعت به کارت بانکی انتخاب شده واریز خواهد شد. از مزایای فروش ارز دیجیتال الین وردز به ایران بایننس می‌توان به دریافت کمترین کارمزد، به روز ترین قیمت دلار و تسویه در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. خرید و فروش ارز دیجیتال الین وردز و سایر رمز ارزها در ایران بایننس به همین راحتی قابل انجام بوده و علاوه بر فروش TLMشما می‌توانید هزار ارز دیجیتال دیگر را نیز در صرافی ارز‌های دیجیتال ایران بایننس به فروش برسانید. برای مشاهده لیست تراکنش‌های فروش Alien Worlds می‌توانید از پنل کاربری خود وارد بخش ” لیست تراکنش‌های فروش” شوید و یا از قسمت تاریخچه انتقال کیف پول الین وردز خود تمامی نقل و انتقالات خود را رصد کنید. جهت فروش ارز TLM می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت ارز دیجیتال ، ابتدا قیمت الین وردز را بررسی و سپس اقدام به فروش ارز دیجیتال TLM نمایید.

کیف پول الین Alien worlds

برای نگهداری الین وردز یا سایر ارز‌های دیجیتال دو روش کلی وجود دارد:
استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر (Ledger)
استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری آنلاین و آفلاین مانند تراست ولت (Trust Wallet)

ایران بایننس سرویس کیف پول ارائه نمی دهد و شما برای خرید الین وردز از ایران بایننس می‌توانید از هر دو نوع این کیف پول‌ها استفاده نمایید و محدودیتی در نوع کیف پول انتخابی شما وجود ندارد.
در مقاله آموزش ساخت و انتخاب کیف پول بصورت مفصل به بررسی و مقایسه انواع کیف پول‌ها پرداخته و بهترین، امن‌ترین و سریع ترین کیف پول برای Alien Worlds را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید مطالعه نمایید.

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا