اخبار بازارهای مالی و سرمایهاخبار رمزارزهااخبار قانون‌گذاری رمزارزها

آیا سازمان بورس و اوراق بهادار به دنبال معاملات ارزهای دیجیتال است؟

در صورتی که بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را قانون مند کند، سازمان بورس و اوراق بهادار به دنبال معاملات ارزهای دیجیتال می‌رود؟

وقتی دارایی‌های دیجیتالی قانون مند می‌شوند، سازمان بورس و اوراق بهادار نیز می‌تواند معاملات ارزهای دیجیتال را نیز مورد توجه قرار دهد. با توجه به اینکه استخراج بیت‌کوین در ایران یک فعالیت قانونی است، در قدم بعدی، بانک مرکزی می‌تواند توجه خود را به ارزهای رمزنگاری‌شده معطوف کند.

به نظر می‌رسد سازمان بورس و اوراق بهادار ایران هیچ برنامه فوری برای میزبانی معاملات ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه کشور ندارد، اما اگر ارزهای رمزنگاری‌شده به درستی قانون مند شوند، ممکن است این سیاست تغییر کند. استفاده از ارز رمزنگاری‌شده توسط مردم چیزی است که بانک مرکزی دیر یا زود باید با آن مواجه شود.

از آنجایی که بانک مرکزی مجوز یا دستورالعمل خاصی در مورد استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده صادر نکرده است، معامله ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه ایران در این مرحله امکان پذیر نیست. اما اگر بانک مرکزی ارزهای دیجیتال نظیر بیتکوین، اتریوم و … را تنظیم کند، مسیر معاملات آن‌ها در بورس باز می‌گردد.

درخواست‌ها برای تنظیمگری (رگولاتوری یا قانونگذاری) ارزهای رمزنگاری‌شده در ایران در حال افزایش است، جایی که سرمایه‌گذاری در بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است. امسال، مجلس از نهادهای نظارتی مالی و مقامات بازار سرمایه خواست تا ابزارهای سرمایه‌گذاری کارآمد برای معاملات قانونی رمزنگاری ایجاد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا