مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 17: اگر بیت کوین ممنوع شود چه؟

اگر بیت کوین ممنوع شود چه؟

آیا بیت کوین توسط دولت ممنوع می شود؟

پاسخ کوتاه – نه.
پاسخ طولانی – از نظر فنی. اما در نهایت، هرگونه ممنوعیت بسیار بعید است (و به نفع دولت‌های ملی نخواهد بود). با این حال، اگر ممنوعیت بیت کوین در جایی تصویب می شد، هیچ راهی برای اجرای آن ممنوعیت وجود نداشت. در واقع، بسیاری از کشورها قبلاً سعی کرده اند بیت کوین را به هر طریقی ممنوع کنند – بولیوی، اکوادور، روسیه، هند، چین و غیره – فقط به نام چند مورد. اما به دلیل نحوه ساخت بیت کوین – به عنوان یک وسیله مبادله بدون مجوز و نام مستعار – تقریباً به اندازه تلاش دولت برای ممنوع کردن تفکر آزاد مؤثر است.

آنها ممکن است بتوانند آن را به طور قانونی ممنوع کنند، اما تنها راهی که می توانند از تفکر آزاد جلوگیری کنند، تلاش برای دستکاری احساسات عمومی است. ما با این پدیده بیگانه نیستیم. احتمالاً می توانید چند سناریو فکر کنید که در آن به نظر می رسد مردم به طرز غم انگیزی اطلاعات غلط و شستشوی مغزی دارند.
در حالی که من از آن اردوگاه بدبین نیستم که این روزها همه چیز یک عملیات روانی است، واقعیت این است که همه چیز به فروش و بازاریابی ختم می شود – به ویژه برای مکاتب فکری.

چرا دولت می خواهد بیت کوین را ممنوع کند؟

بیت کوین به طور موازی کار می کند: دولت هایی که سعی می کنند قدرت بانک مرکزی را حفظ کنند، در حال کار بر روی بیت کوین به عنوان یک شر است که علیه بهبود جامعه عمل می کند.
به نقل از سناتور الیزابت وارن،
«ارزهای رمزنگاری شده توانایی دولت را برای حفظ رشد اقتصادی قوی در طول زمان تضعیف می‌کنند… سرقت آنلاین، قاچاق مواد مخدر، حملات باج‌گیری و سایر فعالیت‌های غیرقانونی، همگی با رمزنگاری آسان‌تر شده‌اند. کارشناسان تخمین می زنند که در سال گذشته بیش از 412 میلیون دلار از طریق ارزهای دیجیتال به مجرمان باج داده شده است.
با این حال، او و سایر سیاستمداران به طور یکسان به این موضوع اشاره نمی کنند که طبق برآوردهای سازمان ملل، سالانه بین 800 تا 2 تریلیون دلار پول فیات در سطح جهان شسته می شود – حدود 400 برابر بیشتر از ارزهای دیجیتال. در سال 2020، سهم مجرمانه از تمام فعالیت‌های ارزهای دیجیتال تنها 0.34 درصد بود.
آنچه به نظر می رسد همه به آن مربوط می شود، کنترل است: دولت در حال حاضر اقتصاد را با دستکاری سیاست های مالی و پولی برای تقویت رشد اقتصادی تنظیم می کند. اما اعتماد ما به دولت این است که به افرادی که صداقت ندارند اعتماد کنیم، بر اساس لابی تصمیم بگیریم، و با خوشحالی بانک‌های بزرگ را بدون توجه به اتفاقاتی که برای مردم می‌افتد، نجات دهیم (اگر می‌خواهید مثال بزنید). ، به بحران مالی 2008 نگاه کنید).
در چین، بیت کوین بارها به هر شکلی «ممنوع» شده است. به طور کلی، موضع چین بسیار ضد بیت کوین بوده است، زیرا آنها می خواهند یک یوان دیجیتال (یک CBDC: ارز دیجیتال بانک مرکزی) ایجاد کنند که بتوان آن را کنترل و نظارت کرد. بیت کوین کسانی را که کنترل متمرکز دارند می ترساند: اگر مردم چیزی را انتخاب کنند که ما دیگر نتوانیم آن را دستکاری کنیم، چه؟ باید متوقف شود.
اگر دولت بکوشد بیت‌کوین یا ارزهای دیجیتال را ممنوع کند، آنچه به احتمال زیاد نتیجه خواهد داد، واکنش بزرگ جامعه ارزهای دیجیتال است که توجه رسانه‌های سراسر جهان را به خود جلب می‌کند و باعث می‌شود افرادی که قبلا هرگز به بیت‌کوین علاقه‌مند نبودند، اکنون شروع به بررسی آن کنند.

نگرانی برای فرزندخواندگی انبوه

خوب، پس اگر دولت نتواند بیت کوین را متوقف کند چه؟ آنها حداقل می توانند مردم را از پذیرش آن بازدارند، درست است؟»
دولت ممکن است فکر کند که می‌تواند پذیرش بیت‌کوین را کند کند، اما تلاش‌های آن‌ها ممکن است برای آن‌ها نتیجه خوبی نداشته باشد.
اجازه دهید شما را با قانون پیامدهای ناخواسته آشنا کنم. برخی از نمونه‌های مورد علاقه من عبارتند از افکت کبرا و اثر استرایسند (این داستان‌ها ارزش جستجوی سریع را دارند) – هر دو نمونه‌هایی از موقعیت‌هایی هستند که در نهایت دقیقاً خلاف آنچه در نظر گرفته شده بود اتفاق افتاد.
اگر بیت کوین “ممنوع” شود، تنها بزرگترین کمپین بازاریابی رایگانی است که بیت کوین تا به حال داشته است.
الان میتونی ببینیش؟ دیوارهایی که برای نگه داشتن ما کشیده اند فرو می ریزد. این انقلابی است علیه سیستم مالی موجود و فاسد که برای مدت طولانی به بسیاری آسیب رسانده است، و چه رهبران ما بخواهند آن را بپذیرند یا نه، تغییر در راه است.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا