معرفی رمزارزها

رمزارز وکس Wax WAXP

ارز دیجیتال یا توکن وَکس Wax WAXP چیست؟

صنعت بازی‌های ویدیویی بسیار عظیم است؛ حدود ۴۰۰ میلیون گیمر در این فضا وجود دارند، که سالیانه بیش از ۵۰ میلیارد دلار برای خرید آیتم‌های مجازی هزینه می‌کنند. مزیتی که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند برای این صنعت ایجاد کند، غیرمتمرکز کردن آن است. قابلیت همکاری، شفافیت و موثر بودن نیز از دیگر مزایایی است که زنجیره بلوک به ارمغان می‌آورد. صرافی Wax امید دارد تا بتواند جزو اولین پلتفرم‌هایی باشد که این مزایا را با استفاده از بلاکچین به وجود می‌آورد.

بازی‌های ویدئویی ، راهی جذاب برای پذیرش ارزهای دیجیتال!

پلتفرم Worldwide Asset Exchange یا به اختصار WAX، توسط پلتفرم OpSkins (یک بازار معاملاتی آنلاین برای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتالی توسط گیمرها از سراسر جهان) در حال توسعه است. OPSkins با بیش از ۱۰۰ میلیون تراکنش سالیانه در بازار دیجیتال، در این حوزه بی رقیب است. وکس به هر کسی امکان ایجاد یک بازار کاملا کاربردی برای آیتم‌های دیجیتال بدون سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های امنیتی و پردازش پرداخت را می‌دهد.

صرافی Wax یک بلاک‌چین اختصاصی برای معاملات آیتم‌های دیجیتالی مانند آیتم‌های کمیاب قابل جمع آوری در بازی‌های ویدیویی و دنیاهای مجازی است. وکس به عنوان یک بازار غیرمتمرکز و برنامه غیرمتمرکز (DAPP) عمل می‌کند، که تمرکز آن بر روی فضای گیمینگ است. همچنین این شبکه با بلاکچین EOS کاملا سازگار است.

نحوه کارکرد پلتفرم Wax

به منظور سرعت و مقیاس پذیری بالا، بلاک‌چین وکس از الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام خصوصی شده یا وکالتی (DPOS) استفاده می‌کند. این نوع اجماع توسط نگهداری توکن‌های WAX توسط هودلرها و رای دادن به ۲۱ نود Guild این پروتکل انجام می‌گیرد. این نودها وظیفه تولید بلاک‌ها بر روی بلاکچین وکس را بر عهده دارند.

ویژگی‌های صرافی وکس

در برابر نوسانات قیمت محافظت می‌کند – مواردی که در این پلتفرم فروخته می‌شوند ممکن است از قراردادهای دارایی‌ WAX استفاده کنند. نوسانات قیمت رمزارز بسیار غیرقابل پیش‌بینی هستند و داشتن قراردادهای دارایی WAX تا حدی به کاربران امنیت می‌دهد.

امنیت در برابر کلاهبرداری – گیمرها می‌توانند با قراردادهای هوشمند، کالاهای دیجیتالی خود را بلافاصله و با خیال راحت بخرند و بفروشند.

نقدینگی بالا در کل پلتفرم WAX – با اینکه دارایی‌های مجازی مربوط به بازی‌های مختلف هستند، می‌توان آنها را با استفاده از توکن‌های WAX یا قراردادهای دارایی‌ WAX معامله کرد.

هزینه‌های پایین‌تر – هزینه‌های پایین‌تر و روش‌های تسویه آسان‌تر به این معنی است که هم فروشندگان و هم خریداران می‌توانند از هر معامله درآمد بیشتری کسب کنند.

بازار جا افتاده عظیم – بصورت پیش فرض با یک بازار داخلی ساخته شده در OPSkins که بیش از ۲ میلیون معامله هفتگی دارد همراه است.

چه چیزی صرافی Wax را منحصر به فرد می‌کند؟

مهم‌ترین وجه تمایز وکس، هدف تیم سازنده آن است؛ تمرکز این پلتفرم فقط بر روی معامله آیتم‌های مجازی است. پلتفرم OPSkins رهبری این صنعت را بر عهده دارد و اکنون خدمات خود را به میلیون‌ها مشتری ارائه می‌دهد، که میلیون‌ها تراکنش برای خرید یا معامله دارایی‌ها انجام داده‌اند.

از آنجایی که OPSkins سازنده صرافی Wax نیز هست، می‌توان انتظار تزریق حجم بالایی از مشتریان به این صرافی را داشت.

تیم توسعه‌دهنده پلتفرم وکس

ویلیام کوییگلی (William Quigley) مدیرعامل فعلی هر دو پروژه OPSkins و WAX است. جاناتان یانتیس (Jonathan Yantis) نیز مدیر ارشد عملیات این دو پلتفرم است و به همراه کوییگلی، این Opskins و وکس را بنیانگذاری کرده است.

کوییگلی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تحصیل کرده و پس از آن، در دیزنی کار کرده است. پس از ترک شغلش در Disney در اوایل دهه ۱۹۹۰، او وارد دانشگاه هاروارد شد و مدرک MBA را دریافت کرد و پس از آن، تبدیل به یک سرمایه‌گذار ریسک پذیر شد. پس از آن نیز به عنوان مدیر عامل شرکت IdeaLab فعالیت کرد. او اکنون همزمان با پروژه وکس، مدیر عامل Magnetic نیز هست.

صرافی وکس دارای یک پل یا Bridge برای تبدیل توکن WAXP است، که به دارندگان این توکن اجازه می‌دهد تا رمز ارزهای خود را به WAXE تبدیل کنند؛ این یک توکن کاربردی بر بستر اتریوم است و با استاندارد ERC20 ساخته شده است.

کاربران به منظور مشارکت در شبکه وکس، باید توکن‌های WAXP خود را بسوزانند تا بتوانند رمز ارزها WAXE را از طریق پل اتریوم دریافت کنند. سپس توکن‌های جدید را در قرارداد توزیع اتریوم استیک یا سهام گذاری کنند.

WAXG یک توکن حاکمیتی مبتنی بر استاندارد ERC20 است که به استیک کنندگان WAXE توزیع می‌شود. این توزیع بر اساس جدول زمانی و متناسب با استخر فعالیت اقتصادی وکس انجام می‌شود. دارندگان این توکن می‌توانند میزان توزیع و تخصیص این رمز ارزها را کنترل و مدیریت کنند.

استخر فعالیت اقتصادی وکس یک قرارداد هوشمند است که درصدی از کارمزدهای شبکه Wax را جمع آوری می‌کند و آنها را تبدیل به کوین اتر می‌کند، تا بتواند پاداش سهام گذاران WAXE را پرداخت کند.

ارز دیجیتال WAX چه زمانی متولد شد؟

سال 2017 برای اولین بار بنیان‌گذاران WAX تصمیم به ایجاد این بستر برای خدمات الکترونیکی پیشرو کردند. اما فعالیت این پلتفرم تا دو سال معلق بود و در نوامبر 2019 مدیوس آن را خریداری کرد و WAX جان تازه‌ای گرفت.
تیم مدیوس به عنوان مدیر وکس به دنبال این بود که کارایی بیشتری در فرصت‌ها ایجاد کند و با صرفه‌جویی در هزینه‌ها تجارت را پیش ببرد. به همین دلیل همکاری با دیجیتال وکس را آغاز کرد. تیم مدیوس با دارا بودن 3500 کارمند در کشورهای مختلف مانند آمریکا، استرالیا، لهستان و… سالانه مبلغی بیش از 100 میلیارد دلار  با پلتفرم وکس پردازش می‌کند.


تجارت آسان NFT با وکس

بلاک‌چین WAX با هدف پیشبرد معاملات NFT ساخته شده است و به عبارتی بهترین فضا و بستر برای تجارت  NFT را فراهم می‌کند. به همین دلیل وکس به عنوان بهترین و امن‌ترین روش برای خرید و فروش و تجارت NFT به شمار می‌رود.


WAX
و همکارانش به دنبال چه هدفی هستند؟

WAX برای رسیدن به اهداف بلند خود در زمینه تجارت الکترونیک همواره به دنبال پیدا کردن شرکا و دوستان جدیدی است تا با کمک آن‌ها بتواند اکوسیستم و امنیت پلتفرم خود را افزایش دهد. به همین دلیل شرکت‌های معروف و مشهوری مانند Atari, William Shatner، Bitcoin Origins، Heroes و… با این بستر همکاری می‌کنند. این حمایت و همکاری در جهت غیرمتمرکز کردن جهان با فناوری پیشگام است.

توزیع و نگهداری توکن WAX

توزیع توکن‌های WAX به صورت زیر است:

  • فروش توکن:۳۵ درصد
  • تیم و بنیانگذاران وکس:۲۵ درصد
  • مشاوران:۱۰ درصد
  • توسعه بازار:۳۰ درصد

همانطور که می‌بینید، تنها ۳۵ درصد رمز ارزهای وکس به فروش می‌رسند و مابقی توکن‌ها به تیم، مشاوران و توسعه بازار این شبکه تعلق دارد. این موضوع نشان می‌دهد که این پروتکل کاملا غیرمتمرکز نیست که این یک نکته منفی محسوب می‌شود.

در طی ICO وکس، ۶۴.۷۵۰.۰۰۰ توکن به ارزش ۹.۶ میلیون دلار به فروش رسیدند. این رمز ارزها از نوع ERC20 بودند.

عرضه کل وکس ۱.۸۵۰.۰۰۰.۰۰۰ است، که تمام آنها در اولین بلاک (جنسیس بلاک) این شبکه ساخته شدند. با راه‌اندازی شبکه اصلی WAX، توکن‌های اولیه می‌توانستند به نسبت یک به یک با WAXهای روی بلاک‌چین جدید مبادله شوند.

برای نگهداری توکن‌های بومی جدید، شما نیاز به کیف پولی دارید که با بلاکچین وکس سازگار باشد. از آنجایی که این رمز ارز از نوع ERC20 است، می‌توان آن را در والت‌هایی مانند کیف پول سخت‌افزاری لجر و متامسک که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند، نگهداری کرد.

وضعیت فعلی توکن وکس

قیمت WAX در زمان نگارش این مقاله ۰.۲۳ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن بیش از ۹ میلیون دلار است. در حال حاضر این رمز ارز در رتبه ۱۹۳ بازار کریپتو از لحاظ حجم قرار دارد و حجم بازار آن حدود ۳۵۳ میلیون دلار است.

بیشترین قیمت ثبت شده برای رمزارز وکس در تاریخ ۱۹ دی ۹۶ با قیمت ۲.۷۷ دلار بوده است و کمترین میزان آن با ۰.۰۱۵۹ دلار در تاریخ ۹ دی ۹۸ بوده است. بهترین صرافی‌ها برای مبادله آن نیز کوکوین و هیوبی هستند.

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا