معرفی ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال یا توکن Wax WAXP چیست؟

ارز دیجیتال WAX چیست؟

صرافی وکس دارای یک پل یا Bridge برای تبدیل توکن WAXP است، که به دارندگان این توکن اجازه می‌دهد تا رمز ارزهای خود را به WAXE تبدیل کنند؛ این یک توکن کاربردی بر بستر اتریوم است و با استاندارد ERC20 ساخته شده است.

کاربران به منظور مشارکت در شبکه وکس، باید توکن‌های WAXP خود را بسوزانند تا بتوانند رمز ارزها WAXE را از طریق پل اتریوم دریافت کنند. سپس توکن‌های جدید را در قرارداد توزیع اتریوم استیک یا سهام گذاری کنند.

WAXG یک توکن حاکمیتی مبتنی بر استاندارد ERC20 است که به استیک کنندگان WAXE توزیع می‌شود. این توزیع بر اساس جدول زمانی و متناسب با استخر فعالیت اقتصادی وکس انجام می‌شود. دارندگان این توکن می‌توانند میزان توزیع و تخصیص این رمز ارزها را کنترل و مدیریت کنند.

استخر فعالیت اقتصادی وکس یک قرارداد هوشمند است که درصدی از کارمزدهای شبکه Wax را جمع آوری می‌کند و آنها را تبدیل به کوین اتر می‌کند، تا بتواند پاداش سهام گذاران WAXE را پرداخت کند.

ارز دیجیتال WAX چه زمانی متولد شد؟

سال 2017 برای اولین بار بنیان‌گذاران WAX تصمیم به ایجاد این بستر برای خدمات الکترونیکی پیشرو کردند. اما فعالیت این پلتفرم تا دو سال معلق بود و در نوامبر 2019 مدیوس آن را خریداری کرد و WAX جان تازه‌ای گرفت.
تیم مدیوس به عنوان مدیر وکس به دنبال این بود که کارایی بیشتری در فرصت‌ها ایجاد کند و با صرفه‌جویی در هزینه‌ها تجارت را پیش ببرد. به همین دلیل همکاری با دیجیتال وکس را آغاز کرد. تیم مدیوس با دارا بودن 3500 کارمند در کشورهای مختلف مانند آمریکا، استرالیا، لهستان و… سالانه مبلغی بیش از 100 میلیارد دلار  با پلتفرم وکس پردازش می‌کند.


تجارت آسان NFT با وکس

بلاک چین WAX با هدف پیشبرد معاملات NFT ساخته شده است و به عبارتی بهترین فضا و بستر برای تجارت  NFT را فراهم می‌کند. به همین دلیل وکس به عنوان بهترین و امن‌ترین روش برای خرید و فروش و تجارت NFT به شمار می‌رود.


WAX
و همکارانش به دنبال چه هدفی هستند؟

WAX برای رسیدن به اهداف بلند خود در زمینه تجارت الکترونیک همواره به دنبال پیدا کردن شرکا و دوستان جدیدی است تا با کمک آن‌ها بتواند اکوسیستم و امنیت پلتفرم خود را افزایش دهد. به همین دلیل شرکت‌های معروف و مشهوری مانند Atari, William Shatner، Bitcoin Origins، Heroes و… با این بستر همکاری می‌کنند. این حمایت و همکاری در جهت غیرمتمرکز کردن جهان با فناوری پیشگام است.

توزیع و نگهداری توکن WAX

توزیع توکن‌های WAX به صورت زیر است:

  • فروش توکن:۳۵ درصد
  • تیم و بنیانگذاران وکس:۲۵ درصد
  • مشاوران:۱۰ درصد
  • توسعه بازار:۳۰ درصد

همانطور که می‌بینید، تنها ۳۵ درصد رمز ارزهای وکس به فروش می‌رسند و مابقی توکن‌ها به تیم، مشاوران و توسعه بازار این شبکه تعلق دارد. این موضوع نشان می‌دهد که این پروتکل کاملا غیرمتمرکز نیست که این یک نکته منفی محسوب می‌شود.

در طی ICO وکس، ۶۴.۷۵۰.۰۰۰ توکن به ارزش ۹.۶ میلیون دلار به فروش رسیدند. این رمز ارزها از نوع ERC20 بودند.

عرضه کل وکس ۱.۸۵۰.۰۰۰.۰۰۰ است، که تمام آنها در اولین بلاک (جنسیس بلاک) این شبکه ساخته شدند. با راه اندازی شبکه اصلی WAX، توکن‌های اولیه می‌توانستند به نسبت یک به یک با WAXهای روی بلاک چین جدید مبادله شوند.

برای نگهداری توکن‌های بومی جدید، شما نیاز به کیف پولی دارید که با بلاکچین وکس سازگار باشد. از آنجایی که این رمز ارز از نوع ERC20 است، می‌توان آن را در والت‌هایی مانند کیف پول سخت افزاری لجر و متامسک که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند، نگهداری کرد.

وضعیت فعلی توکن وکس

قیمت WAX در زمان نگارش این مقاله ۰.۲۳ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن بیش از ۹ میلیون دلار است. در حال حاضر این رمز ارز در رتبه ۱۹۳ بازار کریپتو از لحاظ حجم قرار دارد و حجم بازار آن حدود ۳۵۳ میلیون دلار است.

بیشترین قیمت ثبت شده برای رمزارز وکس در تاریخ ۱۹ دی ۹۶ با قیمت ۲.۷۷ دلار بوده است و کمترین میزان آن با ۰.۰۱۵۹ دلار در تاریخ ۹ دی ۹۸ بوده است. بهترین صرافی‌ها برای مبادله آن نیز کوکوین و هیوبی هستند.

 

هشدار ارزاخبار:

این مطالب و اطلاعات، توصیه نیست و شما همیشه باید قبل از هر اقدامی (به طور مثال، خرید،فروش، معامله، نقل و انتقال یا …)، تحقیقات خود را انجام دهید. معاملات ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال همواره همراه با ریسک بالا است. لطفا معاملات خود را با احتیاط انجام دهید. ارزاخبار هیچ مسئولیتی در قبال زیان معاملاتی شما نخواهد داشت.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا