مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 6: نصف شدن یا هاوینگ Halving

نصف شدن بیتکوین یا هوینگ Halving

دیروز، نحوه عملکرد Proof of Work در تایید تراکنش ها و ایجاد بیت کوین جدید را بررسی کردیم. امروز، تصویر کلی تری از ظاهر استخراج و نحوه توزیع بیت کوین جدید در طول زمان ترسیم خواهم کرد.

ماینینگ چگونه به نظر می رسد؟

استخراج در عصر صنعتی در مقابل استخراج در عصر دیجیتال:

ماینینگ بیت کوین بر خلاف سایر انواع ماینینگ است. راه اندازی آن ساده است، 24/7 اجرا می شود و هیچ حقوق بشر یا قوانین کار را نقض نمی کند.
در اینجا نحوه کار آن آمده است. اساساً، دسته ای از رایانه های تخصصی (ASIC: مدارهای مجتمع خاص برنامه) برای استخراج بیت کوین در جایی راه اندازی شده اند که برق ارزان است (از آنجایی که ماینرها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند). همانطور که دیروز گفته شد، ماینرها می توانند با هم در استخرها برای تقسیم سود و افزایش شانس خود برای برنده شدن یک بلوک جدید همکاری کنند.
با هر بلوک جدید بیت کوین که استخراج می شود، دسته ای از تراکنش ها ثبت می شوند و برای بلاک چین تایید می شوند. با تایید تراکنش ها و محاسبه هش برنده، ماینرها با بیت کوین تازه ضرب شده پاداش می گیرند. با این حال، این پاداش بلاک برای همیشه دوام نخواهد داشت، زیرا عرضه بیت کوین محدود شده است.

نصف شدن: یک چرخه چهار ساله

در پیدایش شبکه بیت کوین، 50 بیت کوین در هر بلوک استخراج شد.
به ازای هر 210000 بلاک – تقریباً هر چهار سال – تعداد بیت کوین های جدید استخراج شده در هر بلوک به نصف کاهش می یابد. از سال 2021، تنها 6.25 بیت کوین جدید در هر بلوک استخراج می شود. مدتی در سال 2024، پاداش بلاک به 3.125 بیت کوین کاهش می یابد.
این برنامه نصف شدن بیت کوین است:

هنگامی که عرضه بیت کوین جدید معرفی شده به نصف کاهش می یابد، نرخ تورم آن نیز به طور موثر به نصف کاهش می یابد. این ما را به مفاهیم اولیه عرضه و تقاضا برمی گرداند.
با گذشت زمان، با معرفی افراد بیشتری به شبکه بیت کوین و شروع به مشارکت در آن، تقاضا افزایش می یابد. در عین حال، رشد عرضه به دلیل نصف شدن کاهش می یابد. در نتیجه، قیمت بیت کوین در هر چرخه چهار ساله بالاتر و بالاتر می رود.
یکی دیگر از دلایلی که ماینرها برای دریافت پاداش بیت کوین کمتر در هر چرخه نصف شدن پیش بینی می کنند، پیش بینی رشد شبکه است. با ورود کاربران بیشتری به شبکه بیت کوین، تراکنش های بیشتری انجام می شود. هر بلوک فقط می‌تواند تعداد زیادی تراکنش را در خود جای دهد، بنابراین کاربران اساساً باید در یک نقطه برای تأیید تراکنش‌شان «مناقصه» بدهند.
برای ماینرها، این بدان معنی است که آنها کارمزدهای بالایی را از کاربران به عنوان مشوق برای گنجاندن تراکنش خود در بلوک بعدی دریافت می کنند.
برای کاربران، این به معنای افزایش کارمزد یا زمان تراکنش کندتر است.
این موضوعی است که در مورد آن مدت ها فکر شده است و تحولات جدید هنوز در مراحل اولیه خود هستند. اما، راه‌حل‌های قابل قبولی مانند شبکه لایتنینگ وجود دارد. همانطور که در طی چند هفته آینده به یادگیری بیت کوین ادامه می دهید، من عمیق تر به راه حل های مقیاس تراکنش ها و اینکه چگونه می توانیم به توسعه شبکه ادامه دهیم، خواهم پرداخت.

فردا، بخش مهمی از شبکه بیت‌کوین را بررسی می‌کنیم که می‌توانید به راحتی در آن شرکت کنید: گره‌های کامل.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا