مقالات

21 روز با بیتکوین – روز 9: جنگ فورک بزرگ 2017

فورک بزرگ بیتکوین در سال 2017

دوشاخه ای در جاده

2017: جنگ داخلی

امروز را با یک درس کوچک تاریخ شروع می کنیم. در حالی که به نظر می رسد چندین سال پیش است، یک جنگ داخلی نسبتاً اخیر بین دو طرف جامعه بیت کوین در سال 2017 ظاهر شد – همه چیز را تغییر داد.
در حال حاضر، شما با بیت کوین یا چیزی که ما به عنوان BTC می شناسیم (به طور متناوب، XBT در برخی صرافی ها) آشنا هستید. در سال 2017، بیت کوین کش (BCH) در نتیجه یک “هارد فورک” ظاهر شد. هارد فورک ها به طور کاملاً شهودی با گرافیک بالا توضیح داده می شوند، اما در اصل، زمانی که برخی از افراد می خواهند قوانین شبکه بلاک چین را تغییر دهند (بدون تایید اجماع کامل)، به طور کامل به یک بلاک چین جدا می شوند تا قوانین شبکه خود را تغییر دهند. اگر بخواهید شبیه به طلاق است.
این دقیقا همان چیزی است که در مورد BTC و BCH اتفاق افتاد. در 1 آگوست 2017، همه افرادی که بیت کوین داشتند، اکنون مقدار مساوی بیت کوین کش در اختیار داشتند. جامعه به زودی تصمیم گرفت که BTC برنده خواهد بود (همانطور که تفاوت قیمت و نرخ هش امروز ثابت شد). اما چرا این مشاجره در وهله اول؟

مشکل مقیاس بندی

اگر امروز از بسیاری از بیت‌کوین‌ها بپرسید که درباره مسائل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین چه فکر می‌کنند، می‌خندند و به شما می‌گویند که بیت‌کوین مشکل مقیاس‌پذیری ندارد. هر چقدر هم که مسئله مقیاس‌پذیری مشکل‌ساز باشد، حقیقت اساسی همچنان یکسان است: بیت‌کوین به تنهایی نمی‌تواند مقیاس‌پذیر باشد. اگر جهان بخواهد آن را بپذیرد به راه حل هایی نیاز دارد.
فردا راه‌حل‌های لایه‌ای برای مقیاس‌گذاری بیت‌کوین برای استفاده به‌عنوان پول نقد همتا به همتا را بررسی می‌کنم، اما امروز نحوه تلاش بیت‌کوین کش برای مقیاس بومی بیت‌کوین را در بلاک چین پوشش خواهیم داد.

بحث اندازه بلوک

پذیرندگان اولیه بیت کوین در مورد چگونگی مقیاس بیت کوین بحث کردند. در حالی که برخی استدلال می‌کردند که مقیاس‌پذیری باید با راه‌حل‌های خارج از زنجیره توسعه‌یافته حل شود، برخی دیگر برای افزایش اندازه بلوک ۱ مگابایتی بیت‌کوین فشار آوردند تا زمانی که بلاک‌ها به طور فزاینده‌ای با تراکنش‌ها شلوغ می‌شوند، پذیرندگان جدید را دور نکنند.

در نگاه اول، افزایش ظرفیت اندازه بلوک و کاهش هزینه تراکنش برای کاربران ایده خوبی به نظر می رسد. اما رفتن به این مسیر به سخت‌افزار گران‌تر و پیچیده‌تری نیاز دارد، که باعث می‌شود کاربران فردی (در مقایسه با شرکت‌های بزرگ) بتوانند بلوک‌ها را با گره‌های خودشان تأیید کنند، کمتر در دسترس هستند. با افزایش اندازه بلوک، اعتبارسنجی موثر بلوک‌ها برای گره‌های کامل دشوارتر می‌شود، بنابراین مانع ورود گره‌های در حال اجرا افزایش می‌یابد و بیت‌کوین را غیرمتمرکزتر می‌کند.
بیت کوین باید مقیاس شود، اما باید این کار را بدون به خطر انداختن امنیت و عدم تمرکز انجام دهد.
به دلیل این مشاجره در جامعه بیت‌کوین، کسانی که برای اندازه بلاک‌های بزرگ‌تر فشار می‌آوردند، بیت‌کوین کش را با ایجاد یک هارد فورک بیت‌کوین راه‌اندازی کردند که حجم بلاک را از ۱ مگابایت به ۳۲ مگابایت افزایش می‌داد.
متأسفانه برای جامعه بیت کوین کش، چند سال گذشته آن را از موضوعیت حذف کرده است. در حالی که امروزه هنوز طرفداران زیادی از بیت کوین کش وجود دارد، جامعه عمومی بیت کوین را برنده دیکته کرده است، همانطور که توسط تسلط آن بر بازار و قدرت استخراج اختصاص داده شده به شبکه بیت کوین ثابت شده است.

انواع دیگر چنگال

در طول سال‌ها، هارد فورک‌های بیشتری از ارزهای دیجیتال مختلف بیرون آمده‌اند. یکی از محبوب ترین فورک های بیت کوین لایت کوین (LTC) است و یکی از فورک های برجسته بیت کوین کش بیت کوین SV (BSV) است.
به طور معمول، هارد فورک‌ها ناشی از کسانی است که از قوانین یک پروتکل موجود، مانند اندازه بلوک یا مدت زمان لازم برای استخراج یک بلوک جدید، ناراضی هستند. اگرچه هارد فورک ها همچنان به وجود می آیند، بسیار بعید است که هر یک از این ارزهای رمزپایه به چیزی جز یک طرح «پمپ و تخلیه» تبدیل شوند. اگر آنها به عنوان یک ارز دیجیتال برتر مانند لایت کوین زنده بمانند، اهداف آنها برای جایگزینی بیت کوین به عنوان یک “بهبود” کاملا غیرممکن است. این به دلیل تسلط موجود بر شبکه بیت کوین است که هفته آینده به آن خواهم پرداخت.

 

سلب مسئولیت

محتوای arzakhbar.com به هیچ وجه درخواست یا پیشنهادی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال، رمزارز، سهام، اوراق بهادار، انواع دارایی های مالی دیگر یا خدمات مشاوره سرمایه گذاری نیست. بسیار مهم است که قبل از هر سرمایه گذاری بر اساس شرایط خود تحلیل خود را انجام دهید. مخاطبان همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص واجد شرایط مشاوره بگیرند.

ادامه بیانیۀ رفع مسئولیت…

منبع
cryptomentor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا