اخبار رمزارزهااخبار متاورس و گیم‌فای

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری ترون در پروژه‌های GameFi

سرمایه‌گذاری ترون در پروژه‌های GameFi

بنیاد ترون در بیانیه‌ای اعلام کرد ۳۰۰ میلیون دلار به صندوق Tron Arcade اختصاص داده است تا امکان توسعه بازی‌های GameFi را فراهم کند. این بازی‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا در حین بازی کردن درآمدهایی در قالب رمز ارز داشته باشند. این سرمایه‌گذاری با همکاری APENFT و WINKLINK انجام شده است و از توسعه این بازی‌ها در ۳ سال آینده حمایت می‌کند. با این حال علاوه بر تقویت اقتصاد درون بازی‌ها، این تصمیم حوزه امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در شبکه ترون ارتقا می‌دهد.

براساس گفته جاستین سان مدیرعامل بنیاد ترون، این پروژه در حالی که از امورمالی غیرمتمرکز و اقتصاد NFT در شبکه ترون حمایت می‌کند، مشارکت مردم را در هر دوی این موارد آسان‌تر می‌کند. این دقیقا همان چیزی است که به عنوان یک روند جدید در دنیای رمز ارزها شناخته می‌شود و بر روی شکاف ایجاد شده بین بازی و دو مورد ذکر شده پیشین، پل می‌زند.

دیفای چیست؟ همه چیز درباره امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به زبان ساده

سرمایه‌گذاری جدید ترون به دلیل اینکه از خریدهای درون بازی پشتیبانی می‌کند و از کاربران می‌خواهد که این خریدها را انجام دهند تا در این اقتصاد شریک شوند، به امورمالی غیرمتمرکز قدرت بیشتری می‌بخشد. GameFi نه تنها به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتالی خود را در بازی‌ها حفظ کنند بلکه این امکان را فراهم می‌کند تا آنها بتوانند به معامله دارایی‌های خود نیز بپردازند. این موضوع همچنین باعث می‌شود توسعه‌دهندگان بیشتری در محتوای بازی و کسب درآمد از آن مشارکت داشته باشند.

تجربه تخصصی ترون بیشتر در زمینه بازی‌های کامپیوتری است و دلایل مختلفی برای ارتباط دنیای بازی‌های کامپیوتری با دنیای رمز ارزها وجود دارد.

اولین دلیل این است که بسیاری از بازی‌ها دارای اقتصاد درون بازی هستند و این موضوع زمانی که با رمز ارزها ترکیب می‌شود، گیمرهای بیشتری عللاقه به کشف این رمز پیدا می‌کنند. بسیاری از آنها همچنین به پذیرش بیشتر رمز ارزها علاقه دارند چراکه توسعه‌دهندگان به دنبال کشف و استفاده از بلاکچین در بازی‌های کامپیوتری هستند تا بتوانند تمرکز زدایی را امکان پذیرتر کنند، استفاده از پول درون بازی را تسهیل کنند، خریدهای درون بازی را آسان‌تر کنند و افزایش درآمد از بازی‌ٰکردن را به ارمغان بیاورند. این چالش‌ها بسیاری از کاربران را به سوی دنیای رمز ارزها، امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) سوق می‌دهد.

مفهوم NFT چیست؟ همه چیز درباره توکنهای غیر قابل تعویض

به اعتقاد هم بنیانگذار ترون، جفری زیرلین اسکای ماویس دلیل دوم این است که اکثر افرادی که به بازی‌کردن علاقه دارند، جوان هستند و اگرچه بیشتر آنها برای تفریح بازی می‌کنند اما تعداد قابل توجهی نیز به دنبال روش‌هایی هستند تا از بازی‌کردن درآمد جانبی داشته باشند. این افراد در تعامل با اقتصاد درون بازی‌ها می‌توانند درآمدهایی در قالب رمز ارز داشته باشند. او همچنین اضافه کرد:

به عقیده من آنچه اکنون در جریان است این است که صنعت بازی پتانسیل عظیمی برای تبدیل‌شدن به اسب تروآ در توسعه پذیرش رمز ارزها دارد.

آیا شما تاکنون در بازی‌های بلاکچینی شرکت کرده‌اید؟ تجربه خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)
منبع
https://mihanblockchain.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا