اخبار رمزارزها

ابزار محافظ کاربران دارک وب Dark web از دسترس خارج شد؛ ماجرای Antinalysis چه بود؟

ابزار محافظ کاربران دارک وب Dark web از دسترس خارج شد؛ ماجرای Antinalysis چه بود؟

طبق گزارش شرکت تحلیل بلاک‌چین الپتیک (Elliptic)، مجرمان سایبری در حال استفاده از تحلیل‌های رمزارز به منظور پیش افتادن از مجریان قانون هستند. الپتیک گفته است ابزار تحلیل بلاک‌چین به اسم آنتینالیسیس (Antinalysis) در دارک وب عرضه شده است.

آشنایی با ابزار تحلیل بلاک‌چین آنتینالیسیس بر بستر تور

در تاریخ ۱۳ آگوست، شرکت تحلیل بلاک‌چین الپتیک گزارش مبنی بر این موضوع منتشر کرد که ابزار تحلیل بلاک‌چینی پیدا کرده است که مجرمان سایبری به منظور محافظت از خود استفاده می‌کنند. الپتیک مدعی است که این ابزار به اسم آنتینالیسیس، بررسی ارتباط آدرس‌های بیت‌کوین با فعالیت‌های محرمانه را بررسی می‌کند.

دارک وب (Dark web) چیست؟ دنیایی مخفی که با کریپتو محبوب‌تر شد

الپتیک در ادامه بیان کرده است که آنتینالیسیس به کاربران امکان می‌دهد تا بررسی کنند که آیا سرمایه آنها توسط صرافی‌های قانونی به عنوان سود حاصل از فعالیت‌های محرمانه شناخته می‌شود یا خیر. در این گزارش آمده است:

آنتینالیسیس به دنبال کمک به پولشویی رمزارزها است تا مجرمان با این مشکلات مواجه نشوند. این سایت بر بستر تور (Tor) اجرا می‌شود که به منظور میزبانی از بازارهای دارک وب و سایر سرویس‌های غیرقانونی استفاده می‌شود.

الپتیک گفته است که خالق ابزار آنتینالیسیس یکی از توسعه‌دهندگان بازار ناشناس دارک‌نت است. در اهداف این ابزار آمده است: ارائه چشم‌اندازی از دید طرف مقابل.

ابزار آنتینالیسیس

کاربرانی که از آنتینالیسیس استفاده کنند ۳ دلار پرداخت می‌کنند تا یک آدرس بیت‌کوین مخصوص را بررسی کنند. کاربران می‌توانند هزینه استفاده از این سرویس را با بیت‌کوین و مونرو پرداخت کنند.

الپتیک گفته است:

آنتینالیسیس مدعی است نتایج بسیار دقیقی ارائه می‌دهد و این ادعا را با مقایسه نتایج خود با نتایج ابزارهای تحلیل بلاک‌چین تجاری تایید می‌کند.

هرچند، ارزیابی الپتیک از نتایج این ابزار نشان می‌دهد که در خصوص شناسایی ارتباط با بازارهای دارک‌نت و سایر نهادهای مجرمانه، آنتینالیسیس عملکرد ضعیفی ارائه می‌دهد. در این گزارش آمده است:

با این حال، این ابزار قابلیت جدید و قابل توجهی برای پولشویی رمزارزها ارائه می‌دهد.

به علاوه، الپتیک تاکید کرده است که مقاله منتشرشده توسط برایان کربز (Brian Krebs) یکی از محققان شناخته‌شده حوزه امنیت نیز نتایج مشابهی با نتایج الپتیک ارائه داده است. گزارش کربز و الپتیک بیان کرده‌اند که آنتینالیسیس احتمالا از AMLBot API استفاده می‌کند که ابزاری توسعهٔافته توسط شرکت تحلیل بلاک‌چین Crystal Blockchain است.

الپتیک گفته است:

نتایج ارائه‌شده توسط آنتینالیسیس کاملا مشابه با نتایج AMLBot است.

آنتینالیسیس پس از آنکه توجه آژانس‌های امنیتی دولتی را به خود جلب کرد به حالت تعلیق درآمد. پس از گزارش الپتیک، این ابزار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. صبح امروز، تام رابینسون (Tom Robinson) هم‌بنیانگذار الپتیک تصویری در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد سایت آنتینالیسیس به حالت تعلیق درآمده است.

خالق ابزار آنتینالیسیس در یکی از انجمن‌های دارک وب نوشته است:

متاسفانه باید بگویم پس از آنکه آنتینالیسیس مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، توجه آژانس‌های دولتی نیز به این ابزار جلب شد.

در ادامه این اعلان گفته شده است که منابع اطلاعاتی این ابزار توسط ارائه‌دهنده پایان یافته است.

خالق آنتینالیسیس با اسم مستعار Pharaoh، در یکی از انجمن‌های دارک وب نوشته است که این سرویس به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است و درصدد برطرف کردن مسائل مرتبط با منابع اطلاعاتی این ابزار است. در حال حاضر این سایت که بر بستر تور اجرا می‌شود، عبارت “سرویس موردنظر به حالت تعلیق درآمده است” را نشان می‌دهد.

در بیانیه‌ای که توسط Pharaoh منتشر شده، آمده است:

تیم ما معتقد است که در دنیای دموکراتیک امروز، هر فردی حق دارد هرکاری که می‌خواهد را انجام دهد و نظارت کاملی بر حریم خصوصی خود داشته باشد بدون آنکه حق سایر افراد را نقض کند. ما خود را فعالانی در نظر می‌گیریم که نظارت جمعی آژانس‌های دولتی تحت عنوان امنیت ملی و بازرسی فعالیت‌های محرمانه را نمی‌پسندیم.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
منبع
https://mihanblockchain.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا