بازارهای مالی و اقتصادتمرکززداییسرمایه‌گذاری، معامله‌گری، کسب درآمد

21 روز با بیتکوین – روز 12: بیتکوین غیر سیاسی است

بیت‌کوین غیر سیاسی است

در دکترین اصلی خود، بیت‌کوین نادیِ حریم خصوصی، آزادی و حاکمیت شخصی است. از نظر سیاسی، بسیاری از بیت‌کوینرها تمایل دارند که آزادی‌خواه باشند، با ایدئولوژی‌هایی که در مقیاس محافظه‌کار-لیبرال قرار دارند. مهم نیست که چگونه آنها در مورد برخی از مواضع اجتماعی-اقتصادی اختلاف نظر دارند، یک باور ثابت و مشترک وجود دارد: دولت هیچ کاری با پول شما ندارد.

جدایی دولت و پول – این چیزی است که اخلاق و فرهنگ و ارزش بیتکوین بر آن بنا شده است.

 

بیایید در مورد سیاست صحبت کنیم

یکی از دو موضوع وحشتناکی که هرگز جرات نمی کنید سر میز شام مطرح کنید. به نظر می‌رسد این روزها همه چیز سیاسی شده است، از واجد شرایط بودن رای دادن گرفته تا نحوه برخورد ما با همه گیری COVID-19. از یک موضعِ دو حزبی یک چیز واضح است: اینها موضوعاتی هستند که نباید میزبان شکاف حزبی باشند، اما در حال حاضر شدیدتر از همیشه ظاهر می‌شوند.

بیت‌کوین به طرز خطرناکی به سیاسی شدن نزدیک شده است – و بسیاری استدلال می‌کنند که در حال حاضر هم همینطور است.

با توجه به اینکه الیزابت وارن، سناتور بسیار با نفوذِ دموکرات در ایالات متحده به طور علنی بیت‌کوین را محکوم می‌کند، و تد کروز، سناتور جمهوری خواهِ بسیار تأثیرگذار که علناً بیت‌کوین را تایید می‌کند، به نظر می‌رسد که ما یک بار دیگر مسیری کج را روی خط مستقیم قرار داده‌ایم.

در بحث بهبود جهان انتظار می‌رود اختلاف نظر وجود داشته باشد. اما سیاه و سفید کردن چیزها مطمئناً به معنای پیشرفت ما نیست و این یک تعبیر نادرست از نماد بیت‌کوین برای همه ما است.

بیت‌کوین برای شما کار می‌کند، مهم نیست به چه چیزی اعتقاد دارید

آیا شدیداً به آزادی‌ها و دسترسی‌ها (به اسلحه، سقط جنین یا هر چیز دیگری) همانطور که در حقوق اساسی کشورها آمده است اعتقاد دارید؟ آیا شما مشتاق محافظت از سیاره به هر قیمتی هستید؟ آیا فکر می‌کنید که مالیات‌های زیادی را بدون دلیل موجه می‌پردازید؟ آیا هودی پوشیده‌اید که روی آن نوشته شده «پولدار را بخور»؟

اگر پاسخ شما «بله»، «نه»، یا «اهمیتی نمی دهم»، می‌باشد پس بیت‌کوین برای شما مناسب است!

در فضای سیاسی مدرن امروز، کسانی که بخشی از دولت-ملت‌های دموکراتیک هستند از امتیاز آزادی و خودمختاری مطابق با قانون برخوردارند (البته تا زمانی که حقوق فردیِ دیگران را نقض نکنیم). با این حال، حتی در کشورهایی مانند ایالات متحده (معروف به «سرزمین آزادان»)، بسیاری از مردم در دیکته قانون نسبت به آنچه که مجاز یا غیرمجاز است احساس بی عدالتی می‌کنیم.

همه اینها به پول مربوط می‌شود: سیاست با تامین مالی لابی‌ها تقویت می‌شود و انتخابات با بودجه تبلیغات. (حداقل در کشورهایی مانند ایالات متحده اینطور است).

دیگر دولت-ملت‌ها چندان خوش شانس نیستند. آنها با کنترل دیکتاتوری، تشدید عدم توازن قدرت، و فقر شدید و جنگِ در نتیجۀ رهبریِ فاسد و ضعیف سروکار دارند. بسیاری از ما می‌توانیم استدلال کنیم که در مقیاس کوچک‌تر، این حتی در حیاط خانه‌های خودمان نیز اتفاق می‌افتد.

بیت‌کوین استقلال ما را به ما باز می‌گرداند

یکی از برجسته‌ترین استدلال‌هایی که سیاستمداران علیه بیت‌کوین مطرح می‌کنند این است که بیت‌کوین به دلیل ماهیت ناشناس بودن تراکنش هایش به جنایت و فساد دامن می‌زند. اما از موضعی متفاوت به این موضوع نگاه کنید – سیاست‌های حاکم بر جهان همیشه از نظر اخلاقی (یا به طور متعارف) ایجاد نمی‌شوند.

ایالت‌ها و کشورهایی وجود دارند که در آنها حقوق اولیه مانند دسترسی به آموزش یا خدمات بانکی شخصی برای گروه‌های خاصی وجود ندارد. ممکن است مهار این سیاست‌ها با بیتکوین جرم باشد، اما بیشتر ما احتمالاً استدلال می‌کنیم که جرایم واقعی خودِ قوانین موجود هستند. برای مبارزه برای عدالت، ما به روش‌های خصوصی و خودمختارانه برای ذخیره ثروتِ خود نیاز داریم. واقعاً فرقی با احتکار پول نقد ندارد. با این حال، تفاوت اینجاست که با پول نقد، ما با مشکلاتی نظیر حمل و نقل دارایی، جعل، مصادره، از دست دادن یا سرقتِ احتمالی، و دزدی مواجه هستیم. بیت‌کوین همه اینها را حل می‌کند.

بیت‌کوین را به عنوان یک راه حل ببینید

هر شکلی که نگران هستید، سعی کنید ببینید بیت‌کوین چگونه می‌تواند راه حلی باشد نه یک بار اضافه دیگر برای انبوه مشکلات ما. طی چند روز آینده، من به این موضوع خواهم پرداخت که چگونه بیت‌کوین می‌تواند به حل نابرابری ثروت جهانی کمک کند، تولید انرژی پاک را تشویق کند و از افراد آسیب پذیر در برابر رژیم‌های دولتی فاسد در سراسر جهان محافظت کند.

اگر بیت‌کوین توسط برخی احزاب سیاسی کنار گذاشته شود، امیدوارم که بتوانیم به عقب برگردیم و به یاد بیاوریم که برای چه چیزی می‌جنگیدیم – آزادی، آزادی و عدالت. بیت‌کوین ما را به یک هدف مشترک نزدیک تر می‌کند، صرف نظر از اولویت احزاب.

بنابراین دفعه بعد که سر میز شام با اعضای خانواده با طیف‌های سیاسی مختلف احاطه شده‌اید، من شما را تشویق می‌کنم در مورد بیت‌کوین صحبت کنید. بیت‌کوین غیرسیاسی است و همه باید بخشی از گفتگو باشند.

منبع
cryptomentor

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا