اخبار رمزارزها

۱ میلیارد تتر جدید در شبکه ترون صادر شد

۱ میلیارد تتر جدید در شبکه ترون صادر شد

یک میلیارد توکن تتر (USDT) دیگر به شبکه ترون اختصاص یافته است. در سال جاری موجودی USDT تا ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. نگرانی‌ها در خصوص ذخایر USDT هم‌چنان وجود دارد و جامعه رمز ارزها منتظر حسابرسی این توکن هستند.

 تتر بزرگترین صادرکننده استیبل کوین جهان، یک میلیارد توکن USDT دیگر به شبکه ترون اختصاص داده است.

پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری تتر در خصوص این اقدام گفت:

یک میلیارد توکن USDT وارد شبکه ترون شده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که ارسال این مقدار توکن دارای مجوز و قانونی است اما برای تراکنش‌ها نیست. این موضوع بدان معنا است که یک میلیارد توکن USDT به عنوان ذخیره برای درخواست‌های صدور بعدی و تبادل‌های زنجیره استفاده خواهد شد.

طبق گزارش شفافیت تتر، اکنون ۳۲ میلیارد توکن USDT در شبکه ترون صادر شده است که این شبکه را به بزرگترین بستر استیبل کوین تتر تبدیل کرده است. شبکه ترون اکنون ۵۳.۵ درصد از کل موجودی ۶۲.۸ میلیارد توکن USDT را در اختیار دارد.

تفکیک استیبل کوین USDT

۳۰.۹ میلیارد توکن USDT به صورت توکن ERC-20 در شبکه اتریوم قرار دارد. باقی توکن‌های USDT در شبکه‌های EOS، آلگوراند، لیکوئید، بیت‌کوین کش و سولانا توزیع شده است. در ماه می، تتر خبر عرضه USDT بر بستر بلاک‌چین آوالانچ (Avalanche) را اعلام کرد.

شرکت تتر: USDT تماماً با ذخایر معتبر پشتیبانی می‌شود!

موجودی در گردش توکن تتر در سال جاری ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. اگرچه این موضوع، افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد اما عملکرد سه رقیب اصلی USDT در این زمینه بهتر بوده است.

بیشترین افزایش صدور استیبل کوین‌ها از جانب سرکل (Circle) بوده است. در سال جاری، موجودی USDC بیش از ۶۰۰ درصد افزایش یافته است. موجودی USDC از تاریخ ۱ ژانویه تاکنون از ۳.۹ میلیارد توکن به رکورد ۲۷.۶ میلیون توکن رسیده است.

استیبل کوین بایننس به اسم BUSD نیز از لحاظ افزایش موجودی، عملکرد بهتری نسبت به تتر داشته است. این استیبل کوین افزایش ۱۱۳۰ درصدی را تجربه کرده است که بر این اساس موجودی آن از کمتر از یک میلیارد توکن به ۱۲.۳ میلیارد توکن رسیده است.

چهارمین استیبل کوین و تنها استیبل کوین کاملا غیرمتمرکز بازار به اسم دای (DAI) در سال جاری رشد موجودی تقریبا ۳۸۰ درصدی داشته است. در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۱، موجودی دای ۱.۱ میلیارد توکن بوده است. اکنون این مقدار به رکورد ۵.۵ میلیارد توکن رسیده است.

حسابرسی تتر چه زمانی است؟

کاهش سهم بازار تتر عمدتا به دلیل ترس ناشی از کشمکش‌های قانونی این استیبل کوین بوده است. کارمزد گس زیاد در شبکه اتریوم نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.

در اواخر ماه جولای، استوارت هوئگنر (Stuart Hoegner) مشاور ارشد شرکت تتر وعده داد که حسابرسی تتر طی چند ماه آتی انجام می‌شود. ذخایر توکن تتر عمدتا بر اساس دلار هستند اما شامل معادل‌های پول نقد، اوراق قرضه، وام‌های ایمن، رمزارزها و سایر سرمایه‌گذاری‌ها است.

با افزایش موجودی توکن تتر، در سال جاری نگرانی‌های در خصوص پشتوانه این استیبل کوین به وجود آمده است.

به نظر شما به مرور زمان، تتر قدرت و سهم خود در بازار را از دست خواهد داد یا به دوران اوج خود برمی‌گردد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)
منبع
https://mihanblockchain.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا